Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Saturday, 21 September 2013

BLUETOOTH Magazine - 21 September 2013

Revista Bluetooth - 21 Shtator 2013

This week's headlines Bluetooth Magazine (21 September 2013):

Aurela Gace, motorcycle bride, at the ceremony also Arvizu. Exclusive details from the wedding with 300 guests
Alberie Hadergjonaj: the media have "operated" me from head to feet. Would die without music. Good singers are distinguished in the market
Diellza Kolgeci, the hot pictures from Dubai
Genta Ismajli "steppin down" for a while
A model grandfather as Alexander Mexi
Adelina in politics?
Blerim, wherever he goes, with his own photographer
A new rival for Nora Istrefi
Adelina jumps with parachute
Inva Mula, mummy as a friend
Valbona Coba, happy with Aiden
Graduated Floriana Garo
Victor Zhusti in top form
Arbana Osmani confirms: There will be no "Big Brother"!
Rita Ora undress, shows new tattoo
When Bleona strips
Games of Mom Jonida
Dj Andi son, "like father like son"
Angela Martini "passes" from women to men
- - - - - - - - - - -
Titujt kryesore te kesaj jave nga Suplementi Bluetooth (21 Shtator 2013):

Aurela Gace, nuse me motor, ne ceremoni edhe Arvizu. Detajet ekskluzive nga dasma me 300 te ftuar
Alberie Hadergjonaj: Mediat me kane "operuar" nga koka te kembet. Do vdisja pa muziken. Kengetaret e mire dallohen ne treg
Diellza Kolgeci, fotografite e nxehta nga Dubai
Genta Ismajli "dorehiqet" per pak kohe
Nje gjysh-model si Aleksander Meksi
Adelina Ismajli ne politike?!
Blerimi, kudo qe vete, fotografin me vete
Nje rivale e re per Nora Istrefin
Adelina hidhet me parashute
Inva Mula, nje mami si shoqe
Valbona Coba, e lumtur me Aiden
Diplomohet Floriana Garo
Viktor Zhusti ne top forme
Arbana Osmani konfirmon: Nuk do te kete "Big Brother"!
Zhvishet Rita Ora, tregon tatuazhin e ri
Kur zhvishet Bleona
Lojerat e mami Jonides
Djali i Dj Andit, "beme baba te te ngjaj"
Angela Martini "kalon" nga femrat tek meshkujt

Arbana: Big Brother will have a long break

Arbana Osmani: There is no Big Brother this year
So said presenter Arbana Osmani on her social network, explaining that Big Brother will return after a long break totally renovated and captivating as always. In the meantime, Arbana will be committed to "The Sunday" show while even this year is part of the Media Jury in  Film Festival in Pristina from 20th to 27th September. 
- - - - - - - - - - - - - -
Arbana: Big Brother do bej nje pauze te gjate
Keshtu ka thene prezantuesja Arbana Osmani ne rrjetin e saj social duke shpjeguar se Big Brother do rikthehet pas nje pauze te gjate totalisht i rinovuar dhe joshes si gjithmone. Ne nderkohe, Arbana do jete e angazhuar tek "E Diell" ndersa edhe kete vit eshte pjese e Jurise se Mediave tek Festivali i Filmit ne Prishtine nga data 20 deri me 27 shtator.

Enca, mouth "kissing" with an older dude

Enca Haxhia mouth "kissing" an older dude
ENCA Haxhia, new singer surprised fans with this picture where she kisses on the mouth with an old dude. This time, the dude was made of bronze but next time you never know it could also be of true flesh, as she reveals that she prefers older man and perhaps more experienced too.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Enca "puthet" ne goje me nje tip te moshuar
Kengetarja e re Enca Haxhia ka befasuar fansat me kete foto ku puth ne goje nje tip te moshuar. Kesaj radhe, tipi ishte nga bronxi por nuk i dihet radhen tjeter ka mundesi te jete edhe i vertete nga mishi, pasi ajo ka zbuluar qe preferon meshkujt e moshuar dhe mbase me eksperience.

"PANORAMA PLUS" Magazine - 21 September 2013

Magazine "Panorama Plus" - 21 September 2013

This week's headlines from the magazine Panorama Plus dated 21 September 2013
Aurela Gace, in an evening wedding celebration against the current, "show" with VIPs. Photos & details! Aurela: To indulge my wedding is no limit, but not money
Adelines crazy, thrown from the plane
Almeda starts filming of "Suleiman the Magnificent"
Arminia Mevlana: I am in love, but I am not ready for marriage. Ex-Missi will introduce "DWS", but also recounts details of her life outside work
Arben Ahmetaj spokesperson from work in the offices of the Ministry of perfumery
Lasso in the final to face with a beautiful French
Jace Francis earns 15 thousand euros in a poker game
Flame appears alienated Krelani gala concert of RTK
Leon Cino famous dancer, partner Rica?
Bleona shows the sensual side tailors
Arjon Mucha and Andos, competitive to "Dancing"
Elvis's "BB": New Life in Sweden with fiancee pediatrician
Gentian Zenelaj: This time we were invited to put up eye foreign politicians
Josefina irritated displayed in Parliament, seems quiet family
Rita Ora gym before MTV strong and provocative photos for fans
Wiley in America, trying to mend fences with his father
Rozana not change the rite, every year vacation in Turkey Sinan
Albert becomes brunette
Unveiled the new girlfriend of the season. Singer-songwriter known for the first time a woman comes open after 4 years
Adelina Berisha, a song against ex-boyfriend?
43-year-old deputy Niko Peleshi, in a family portrait
Teuta Kurti introduces daughter Aya
Sabri celebrates the 66th birthday of the nephew and niece, career continues
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Titujt kryesore te kesaj jave nga Revista Panorama Plus (21 Shtator 2013):

Aurela Gace, mbreme dasma ne nje feste kunder rrymes, "show" me VIP-a. Foto & detajet! Aurela: Te dasma ime qejfi eshte pa limit, por jo paraja
Cmenduria e Adelines, hidhet nga avioni
Almeda fillon xhirimet te "Sulejmani i Madherishem"
Armina Mevlani: Jam e dashuruar, por per martese nuk jam gati. Ish-missi do prezantoj "DWS", por rrefen edhe detaje te jetes se saj jashte pune
Zedhenesja e Arben Ahmetaj, nga puna ne parfumeri te zyrat e Ministrise
Shqiptari ne finale per fytyren me te bukur te Frances
Franceska Jace fiton 15 mije euro ne nje loje pokeri
Flaka Krelani shfaqet e tjetersuar ne koncertin gala te RTK-se
Balerin i njohur Leon Cino, partneri i Rikes?
Bleona tregon anen sensuale edhe te rrobaqepesja
Arjon Muca dhe Andos, konkurrues te "Dancing"
Elvisi i "BB": Jeta e re ne Suedi me te fejuaren pediatre
Gentian Zenelaj: Kesaj here si te ftuar u kemi vene syrin politikaneve te huaj
Jozefina shfaqet e irrituar ne Parlament, familja duket e qete
Rita Ora, palester te forte para MTV dhe foto provokuese per fansat
Genta Ismajli ne Amerike, perpiqet t'i rregulloje marredheniet me te atin
Rozana nuk e prish ritin, cdo vit pushime ne Turqi me Sinanin
Alberia behet brune
Zbulohet e dashura e re e Stines. Kantautori i njohur per here te pare del hapur me nje femer pas 4 vitesh
Adelina Berisha, nje kenge kunder ish-te dashurit?
Zevendeskryeministri 43-vjecar Niko Peleshi, ne nje portret familjar
Teuta Kurti prezanton vajzen Aya
Sabriu feston ditelindjen e 66-te me nipin dhe mbesen, karriera vazhdon

Friday, 20 September 2013

Rita Ora, for "S Mode" Magazine

Rita Ora for "S Mode" Magazine by Damon Baker
Albanian singer Rita Ora, has issued into circulation some new photos in black and white these days that she has done for the Spanish fashion magazine "S Mode". Under objective of professional photographer and friend to her, Damon Baker, Rita looks different with a beautiful and extravagant clothing that reveals her sensuality. We look forward to seeing her presentation at this prestigious fashion magazine.


- - - - - - - - - -
Rita Ora, per "S Mode" Magazine
Kengetarja shqiptare Rita Ora, ka leshuar ne qarkullim disa foto te reja bardh e zi qe ajo keto dite ka realizuar per revisten spanjolle te modes "S Mode". Nen objektivin e fotografit profesional dhe mikut te saj te ngushte, Damon Baker, Rita duket ndryshe me nje pamje dhe veshje ekstravagante qe zbulon sensualitetin e saj. Presim me padurim te shohim prezantimin e saj ne kete reviste prestigjioze te modes.

Aurela Gace, first photos from the wedding

Aurela and Skerdi, foto by Ardit Gjebrea
Aurela and Skerdi, photographed by Ardit Gjebrea
It is these moments, that marriage of Aurela and Skerdi is underway and guests have already started to throw the first pictures from the wedding in their social networks. So did Ardit Gjebrea and Rozana Radi, while the following is expected to have even more. It's really joy when colleagues are mostly artists and singers and give ambient atmosphere by singing alone, as seen in the picture, Eli Fara with microphone in her hand.

Martesa Aurela Gaces, foto nga Rozana Radi Martesa Aurela Gaces, foto nga Rozana Radi
- - - - - - - - - - -
Aurela Gace, fotot e para nga martesa
Pikerisht ne keto momente, martesa e Aureles dhe Skerdit eshte ende ne rrjedhe e siper dhe tashme te ftuarit kane nisur te hedhin edhe fotot e para nga dasma ne rrjetet e tyre sociale. Keshtu kane bere Ardit Gjebrea dhe Rozana Radi, ndersa ne vijim pritet te kete edhe me shume. Eshte vertete kenaqesi kur koleget jane te shumten artiste e kengetare dhe i japin atmosfere ambientit duke kenduar vete sic shihet edhe ne foto, Eli Fara me mikrofon ne dore.

Eralda Hitaj becomes mother

Eralda Hitaj becomes mother
Presenter and model Eralda Hitaj became mother this week for the first time. She gave birth to a boy, whose name has not yet been decided. "I am very happy. I, and the baby are in good health," said Eralda for Albanian Gazette. Eralda is in a perennial connection with the famous footballer Eleandro Pema.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Eralda Hitaj behet nene
Prezantuesja dhe modelja Eralda Hitaj eshte bere nene kete jave, per here te pare. Ajo ka lindur nje djale, emrin e te cilit ende nuk e ka vendosur. "Jam shume e  lumtur. Edhe une, edhe bebi jemi mire me shendet", ka thene Eralda per Gazeten Shqiptare. Eralda eshte ne nje lidhje shumevjecare me futbollistin e njohur Eleandro Pemen. 

Agnes Vuthaj, dipped and dyed for magazine "Living"

Agnesa Vuthja, make up by Arber Bytyqi
Just returned from Italy, where she took part in a beauty event and now in Pristina, just today at Bytyqi Arber salon, beauty Agnesa Vuthaj is dipped dyed for her appearance in the next number of Albanian magazine "Living". We learn that the she will appear in several versions for a glamorous photoshoot of the magazine, while complimented already on her look by facebook fans.- - - - - - - - - - - - - -
Agnesa Vuthaj, lyhet e ngjyhet per revisten "Living"
Sapo eshte kthyer nga Italia, ku mori pjese ne nje eveniment bukurie dhe tani ne Prishtine, pikerisht sot ne sallonin e Arber Bytyqit, bukuroshja Agnesa Vuthaj eshte lyer e ngjyer per paraqitjen e saj ne numrin e ardhshem te revistes shqiptare "Living". Mesojme se do paraqitet e grimuar ne disa verzione per nje fotosesion glamuroz te revistes, ndersa vec tashme eshte komplimentuar per look-un nga fansat ne facebook.

Alberia, experimenting with hair

Alberia kthehet ne brune
Sometime blonde, and sometime brunette! So singer experiments with hair that comes as the years pass becomes more beautiful. Its about Alberie Hadërgjonaj, who has changed the look. Apparently, fans think that her natural color is brunette, over and these days she is back and has become such, as shown in the left picture, that she just posted in her social network.
- - - - - - - - - - - - -
Alberia, eksperimenton me floket
Her bjonde, e her brune! Keshtu eksperimenton me floket kengetarja qe sa shkojne vitet vjen e behet me e bukur. Fjala eshte per Alberie Hadergjonaj, e cila ka ndryshuar serish look. Nga sa duket, fansat mendojne se ngjyra natyrale e saj eshte brune, ndaj dhe keto dite ajo eshte kthyer e eshte bere nje e tille, sic shihet ne foton e majte, qe ajo sapo ka postuar ne rrjetin e saj social. 

iPhone 5s sold for 2400 Euros in England

iPhone 5s sold for £2000 on ebay
Immediately after its launch in the market, the iPhone 5S and 5c, the demands are as big as many enthusiasts who can not wait that long and they have deep pockets, pay big sums for them to have such in hand. Here this picture shows a real sale that is made in Ebay where mobile iPhone 5s is sold for no less than 2,000 English pounds, around 2400 euros. One lucky seller, has enjoyed a hefty profit in this case.
- - - - - - - - - - - - - - -
iPhone 5s shitet per 2400 euro ne Angli
Menjehere pasi daljes ne treg te iPhone 5s dhe 5c, kerkesat jane aq te medha sa shume entuziaste te cilet nuk mund te presin gjate dhe ata qe kane xhepat e thelle, paguajne suma te medha per ta futur nje te tille ne dore. Ja kjo foto tregon nje shitje reale qe eshte kryer ne Ebay ku celulari iPhone 5s eshte shitur per hiq me pak se 2000 funta angleze, diku rreth 2400 euro. Dikush fatlum, ka gezuar nje profit te majm ne kete rast.

Vig Poppa with fiancee in Turkey for holiday

Vigan and Ena in Turkey, engaged 26 July 2013
Rapper Vig Poppa aka Vigan Bardhi is these days in Turkey for vacation with his girlfriend, make up professional artist, Vllasaliu Anduena beautiful blonde with whome has engaged this summer in July. Not exactly know the details but it is believed that his fiancée has family ties to famous singer Sinan Vllasaliu. Although Vigan and the Lumi B are members of a very popular group "Chaos", those two are recently seen  more separate in collaboration with other singers than together. 
- - - - - - - - - - - -
Vig Poppa me te fejuaren, pushime ne Turqi
Reperi Vigan Bardhi a.k.a Vig Poppa keto dite gjendet ne Turqi per pushime me te dashuren e tij, grimeren profesioniste, bukuroshen Anduena Vllasaliu me te cilen eshte fejuar kete vere ne korrik. Nuk dime saktesisht detajet por besohet se e fejuara e tij ka lidhje familjare me kengetarin e njohur Sinan Vllasaliu. Megjithese Vigani dhe Lumi B jane pjesetar te grupit shume te popullarizuar "Kaos", koheve te fundit ata te dy shihen me shume te ndare ne bashkepunim me kengetare tjere se sa bashke.

Diellza, 35 years old and sexy than ever

Diellza ne bikini ne Dubai
Dubai is a place that makes you wear when wanted and strip you when wanted. This is what it did to Diellza kolgeci, who sent us many "greetings" through social network with various photos from this city of dreams. On the one dressed head to toe as a Muslim woman, while in another in bikini and as saying "see how sexy I am." And she's no mistaken. She is over 35 years old and Miss Kosovo '96, the lawyer who does all, from acting, modeling and singing to the presentation, still holds a "crown" of one of the sexiest albanian woman. Not learned though, who is the luckiest one near her, who shot these photos.
- - - - - - - - - - - - - - - -
Diellza, 35 vjec dhe me seksi se kurre
Dubai eshte nje vend qe te vesh kur don dhe te zhvesh  kur don. Kshu i ndodhi edhe Diellza Kolgecit, e cila  permes rrjetit social na dergoi shume "selame" me foto te ndryshme nga ky qytet i endrrave. Ne njeren ishte e veshur si myslimane kembe e krye, ndersa ne tjetren ne bikini dhe sikur thoshte "shihni, sa seksi qe jam!". Dhe nuk gabon. Ka mbi 35 vite dhe Miss-i i Kosoves '96, juristja qe i ben te gjitha, nga aktrimi, modelimi e tek kendimi e prezantimi, ende mban "kuroren" e njeres nga femrat me seksi shqiptare. Nje gje nuk e mesuam, kush ishte ai fatlumi prane saj, qe shkrepi keto foto.

Kaltrina Mikushnica, very much in love

Kaltrina dhe Besarti diku ne Turqi
Kaltrina and Besart for holidays in Turkey
The known model from Vushtrria, who recently celebrated her 23rd birthday, Kaltrina Mikushnica, has shown to media that she is very much in love and engaged. We learn the name of the lucky boy is Besart Merovci, while in this picture seen together during a holiday in Turkey. The successful model has announced that it will soon pose for her new line of dresses. Otherwise, Kaltrina is often confused with singer Dafina Zeqiri because it has protruding similarities with. 


- - - - - - - - - - - - - - - - -
Kaltrina Mikushnica, shume e dashuruar...
Modelja e njohur nga Vushtrria, qe pak kohe me pare festoi ditelindjen e 23-te, Kaltrina Mikushnica, ka treguar per media se eshte shume e dashuruar dhe e fejuar. Mesojme se emri i djalit fatlum eshte Besart Merovci, ndersa ne kete foto shihen se bashku gjate pushimeve ne Turqi. Modelja e suksesshme ka paralajmeruar se se shpejti do te pozoje per linjen e saj te re te fustaneve. Ndryshe, Kaltrina shpesh eshte ngaterruar me kengetaren Dafina Zeqiri per arsye se ka ngjashmeri te spikatur me te.

Gresa Behluli, returns to stage after a year

Gresa Behluli se shpejti me kenge dhe klip
Probably has been overworked as legal adviser in the office of the Prime Ministry, or perhaps because of engagement with a boy, whose identity remains unknown, the singer Gresa Behluli, for more than a year was not present on stage with any concrete project. However, this will not delay any longer, as she has announced to the media, that will return with a new project with a song clip, she hopes to be favored by fans.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Gresa Behluli, rikthehet ne skene pas nje viti
Ndoshta ka qene e sterngarkuar me pune si keshilltare ne zyren ligjore te Kryeministrise, apo ndoshta fejesa me nje djal, identiteti i te cilit mbetet ende i panjohur, ka bere qe kengetarja Gresa Behluli, per me shume se nje vit te mos jete e pranishme ne skene me ndonje projekt konkret. Por, nuk do kete vonese me shume, pasi ajo ka bere te ditur per media, se do rikthehet me nje projekt te ri, nje kenge me klip, qe ajo shpreson te pelqehet nga fansat. 

Wednesday, 18 September 2013

Adelina Tahiri's Adventures in Dubai

Adelina Tahiri sky diving in Dubai
Dubai, an exotic place that is mentioned more during the summer, thanks to the fact that to our celebs have become the main destination after Turkey,  for spending summer holidays. This time we focus on singer Adelina Tahiri, who is enjoying maximum extended vacation in Dubai. She has not resisted the temptation to jump with parachute from the air, above the famous "Palma" in Dubai. Some photos from her adventures in the city, she has shared with her ​​fans on the social network. Meanwhile, soon, as previously announced, will launch the new video "Heart on Fire" work of "Tomato Production". - - - - - - - - - - - - - - -
Aventurat e Adelina Tahirit ne Dubai
Dubai, nje vend egzotik qe gjate veres permendet me shume, fal faktit qe vipat tane e kane shnderruar ne destinacionin kryesor, pas Turqise, per te kaluar pushimet verore. Kesaj radhe vemendjen e kemi tek kengetarja Adelina Tahiri, e cila po shijon ne maksimum pushime te zgjatura ne Dubai. Nuk i ka rezistuar joshjes se kercimit me parashute nga ajri, mbi "palmen" e famshme te Dubait. Disa foto nga aventurat e saj ne kete qytet, ajo i ka ndare me fansat ne rrjetin e saj social. Ndersa, se shpejti, ashtu sic ka paralajmeruar me heret, do te lancoj videon e saj me te re "Heart on Fire" te punuar nga "Tomato Production".

Jehona, "strong" sister of Aferdita

Jehona Dreshaj me gjoksin XXL
Aferdita Dreshaj, no discussion is a beauty icon dreamed by many male to have it close, including Leonardo and Bradley Cooper as was proven in earlier, regardless of the consequences that followed after. But in the district of Dreshaj there are still even stronger beauties than that. It is precisely her sister Dreshaj Jehona who just turned 19 years old today, is "terribly" beautiful "as an angel" as Aferdita calls her and makes no mistake. We cannot go without noticing that her little sister has a more robust feature than Aferdita, and that is Jehona's XXL breasts. Mashallah! 
- - - - - - - - - - - - - - -
Jehona, motra e "forte" e Aferdites
Aferdita Dreshaj, nuk ka diskutim eshte nje ikone bukurie qe cdo mashkull do enderronte ta kete prane, perfshire edhe Leonardon apo Bradley Cooper-in sic u vertetua me heret, pa marre parasysh pasojat qe rrjedhen me pastaj. Por ne rrethin e Dreshajve ka akoma bukuroshe edhe me te forta se ajo. Eshte pikerisht motra e saj Jehona Dreshaj e cila sapo ka mbushur sot 19 vjec, eshte "tmerresisht" e bukur "si nje engjull" sic e quan vet Aferdita dhe nuk gabon. Nuk mund e te mos e verejme se motra e saj e vogel ka nje tipar shume me te forte se Aferdita, e ai eshte gjoksi XXL i Jehones. Mashallah!

Fatmire, albanian girl that wants Kim Kardashian's fame

Has been associated with ex-boyfriend of Kim Kardashian, Chris Humphries, and now wants the same fame as Kim Kardashian. But, of course, Kim's fame came after a "sex tape" that she threw in public. Albanian Myla (Fatmire) Sinanaj, now known as "The Anti Kim" is not even lagging behind in this regard. She has published her porn video on August 12 at the site of the famous vividceleb.com and says that her video is better than Kim Kardashian. "I did not save anything.'m Very satisfied with and I'm really attracted to the guy", stated Fatmire to foreign media about the video published. 
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Fatmirja, shqiptarja qe e do famen e Kim Kardashian
Ka qene e lidhur me ish-te dashurin e Kim Kardashian,  Chris Humphries, dhe tani deshiron famen e njejte si Kim Kardashian. Por, natyrisht, fama e Kim-it erdhi pas nje "sex-tape" qe ajo hodhi ne publik. Dhe shqiptarja Myla (Fatmire) Sinanaj, tashme e njohur si "The Anti Kim", nuk ka ngecur mbrapa edhe ne kete drejtim. Ajo ka publikuar videon e saj porno me 12 gusht ne sajtin e famshem vividceleb.com dhe thote se videoja e saj eshte me e mire se e Kim Kardashian. "Nuk kam kursyer asgje. Jam kenaqur shume dhe tipi me terheq shume!", eshte shprehur Fatmirja per mediat e huaja ne lidhje me videon e publikuar.

Have you been longing for sexy Rosie?

Rozana Radi, gjate pushimeve ne Turqi
Here she comes, sexy like never before, Rozana in her adventures during the holidays in Turkey, together with her ​​close friends. Through yachts, luxury restaurants and hotels, there seems limitless enjoy this summer without the deficient leaves a "foam party". But, we learn that she is getting frustrated when reading in the media that this is her last summer as a singer. On the contrary, although now given more after acting, she says that will surprise us with a new musical project. Therefore, open the eyes and ears because Rosie singer is still "alive". 
- - - - - - - - - - - - - - -
Ju mori malli per seksi Rozin?
Ju ku vjen, seksi si kurre me pare, Rozana ne aventurat e saj gjate pushimeve ne Turqi, se bashku me shoqerine e saj te ngushte. Neper jahte, restorante e hotele luksoze, duket sikur ka shijuar kete vere pafund, pa lene mangu edhe nje "shkuma party". Por, mesojme se irritohet kur lexon ne media se kjo eshte vera e saj e fundit si kengetare. Ne te kunderten, edhe pse e dhene tani me shume pas aktrimit, ajo thote se do na surprizoj me nje projekt te ri muzikor. Prandaj, hapeni syte dhe veshet se Rozi kengetare eshte ende "gjalle".

Cow, problems with obesity?

Lopa e Danimarkes he he
What is the first thing that catches your mind when you see this picture? "Photoshop", "Oh Mercy", "Never seen a cow like this", "This is exactly like a cow", "This is what happens when you consume grass in foreign meadow","Cow from Denmark (re: M.Zeka)", or maybe something more sophisticated. However, look at it for the last time because"Kurban Bajram"  (Festival of Sacrifice) is approaching! 
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Lopa, probleme me mbipeshe?
Cfare eshte gjeja e pare qe ju bie ne mendje kur shikoni kete foto? "Fotoshop", "Ah sa gjynah!", "S'pasna pa kurre k'si lope", "Bash lop te koka", "Qishtu kur han bari n'livadh t'huej", "Lopa e Danimarkes (e M.Zekes)", apo ndoshta dicka me te sofistikuar. Sidoqofte, shikojeni per here te fundit se "Kurban Bajrami" po afrohet!

Tuesday, 17 September 2013

The newest political party "Tu Kosoves"

Stupcat: PTUK
Kupa (Vedati) establishes the New Party in Kosovo as "Tu Kosoves" or PTUK. Satire from the group's latest comedy "Stupcat" that reflects recent events in Kosovo. Enjoy! - - - - - - - - - - -
Partia politike me e re "T'u Kosoves"
Kupa (Vedati) themelon Partine me te re ne Kosove me emrin "T'u Kosoves" apo PTUK. Satira me e fundit nga grupi humoristik "Stupcat" qe reflekton ngjarjet e fundit ne Kosove. Enjoy!

Two Aferditas, single rose

Dy Aferdita, nje trendafil
She is the image for dresses of turkish firm "Tarik Ediz" and we understand easy why the Turks chose the albanian girl as she looks "terribly" sexy when she wears them. Well its about model and singer Aferdita Dreshaj, who in this picture, dressed in yellow, virtually shares a rose between herself, dressed in red color. Well, in the absence of a loving heart, can do this way! 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dy Aferdita, Nje Trendafil
Eshte imazh i fustaneve te firmes turke "Tarik Ediz" dhe kuptohet lehte pse turqit zgjodhen shqiptaren, pasi ajo duket "tmerresisht" seksi kur i vesh ato. Fjala eshte pra per modelen dhe kengetaren Aferdita Dreshaj, e cila ne kete foto, e veshur me ngjyre te verdhe, virtuelisht ndane nje trandafil ne mes me veten e vet, veshur me ngjyre te kuqe. Eh, ne mungese te te dashurit, ben edhe keshtu!

Rezarta Shkurta and her dilemma!

Rezarta Shkurta, ditet e fundit te shtatzenise
Rezi is countin last days of her pregnancy and encountered a last dilemma. Of course, not to worry, there is nothing to do with her ​​health or the baby, but has to do with the name. "After many, many names and ideas from many friends and family, we are stuck with two names. Aria and Ajna. For which name would you vote!" Rezarta asked facebook fans. Personally, we like Aria but the ultimate choice will naturally belong to the parents. 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Rezarta Shkurta, ne dileme!
Rezi po numeron ditet e fundit te shtatzenise dhe ka hasur ne nje dileme te fundit. Natyrisht, mos u brengosni, nuk ka te bej asgje me shendetin e saj apo te bebit, por ka te bej me emrin. "Pas shume e shume emrash dhe idesh te shumta nga miq e familjare, ne kemi ngecur tek dy emra. Aria dhe Ajna. Ju per ke emer do te votonit!", ka pyetur Rezarta fansat ne facebook. Personalisht, ne e pelqejme Aria por natyrisht zgjedhja e fundit do i takonte vet prinderve.
[english version supported by google]

Nora and Robert, no comment!

Nora dhe Roberti ne plazh
Nora and Robert, strong visiable "rebuttal"
These photos is circulating through online portals, should have been there rebuttal to the recent gossip about the couple's separation. We don't know how the pictures came, since in social networks still do not appear together, but this particular picture left us impressed and almost convinced us that not only that their relationship is not corrupt but in fact is in its climax. But we need to "see" a little bit more and a bit deeper to completely believe it! 
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nora dhe Roberti, Pa Koment...!
Keto foto qe po qarkullojne neper portalet online, duhej te ishin ato demantuese te lajmit te fundit per ndarjen e ciftit Nora - Robert. Nuk dime nga erdhen fotot, pasi ne rrjetet e tyre sociale ende nuk figurojne keshtu se bashku, por kjo foto sidomos na la pershtypje dhe pothuase na bindi se lidhja e tyre jo se vetem nuk eshte prishur por gjendet ne klimaks. Por, na duhet te "shohim" pak me shume dhe pak me thellesisht te bindemi krejtesisht!
[english version supported by google]

Eliza Hoxha clip for raped women in Kosovo

Eliza xhiron klipin e ri
This is a project titled "When silence speaks", that Eliza had started in December last year, but due to the highly sensitive topic, the work has progressed slowly and carefully. "The song and the clip will address the issue of women abused during the last war in Kosovo." Eliza explained during an interview with the media. Its title is about the phenomenon of collective silence on this subject and silence of the raped women alone. Eliza has posted on her social network, some photos from the filming of the clip, while she also told that in addition to this project, this year she is planning to bring a new album. 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Eliza Hoxha, klip per femrat e dhunuara gjate luftes ne Kosove
Eshte ky nje projekt me titull "Kur heshtja flet", qe kengetarja Eliza Hoxha e ka filluar qe ne dhjetor te vitit te kaluar, por per shkak te temes teper te ndjeshme, puna ka ecur me ngadal dhe me me kujdes. "Kenga dhe klipi do te trajtojne ceshtjen e femrave te dhunuara seksualisht gjate luftes se fundit ne Kosove.", ka shpjeguar Eliza gjate nje interviste per media. Vet titulli flet per fenomenin e heshtjes kolektive per kete teme dhe vet heshtjes se grave te dhunuara. Eliza ka postuar ne rrjetin e saj social, disa foto nga xhirimet e klipit, ndersa ka treguar se pervec ketij projekti, kete vit ka ne plan te sjell edhe nje album te ri.

Monday, 16 September 2013

Arbana Osmani, separation from children not easy

Arbanes do i mungojne shume femijet e "1001 Pse"
It has become known that Arbana Osmani will be part of "The Sunday", along Ledios and Jamie, but it looks like she will not be easy to separate from the children's "1001 Why's" where she was a presenter so far. "And, I'll take with me, these small beasts at #ediell # comingsoon" commented Arbana in this photo posted on her social network, indicating that it probably will be missing them alot. 
- - - - - - - - - - - - 
Arbana Osmani, nuk ndahet dot lehte nga femijet
Tashme eshte bere e ditur se Arbana Osmani do jete pjese e "E Diell", krahas Ledios dhe Xhemit, por duket sikur nuk do ta kete te lehte te ndahet nga femijet e "1001 Pse" ku ajo ishte prezantuese deri me tani. "Dhe, do i marr me vete, keto bishat e vogla tek #ediell #comingsoon", ka komentuar Arbana ne kete foto te postuar ne rrjetin social, duke treguar se mesiguri do t'i mungojne asaj shume.

Cassie, spider cat that climbs to glass

Cat the climbs on glass
This cat named Cassie is becoming YouTube sensation with its adhesive ability. Here's how it climbs to glass in its efforts to enter inside, while the owner who has deliberately closed the door, all rounds up in the video. There are skeptical commentators who say that there lies an invisible net that facilitates such acrobatics of this "Spider-cat". Probably, the truth is somewhere in-between!- - - - - - - - - - - -
Cassie, macja marimange qe ngjitet ne xham
Kjo mace me emrin Cassie po behet sensacion ne Youtube me aftesite e saja ngjitese. Ja shifeni se si  ajo ngjitet ne xham ne perpjekjet e saja per te hyre brenda, derisa pronari i cili qellimisht ka mbyllur deren, te gjitha i xhiron ne video. Ka edhe komentues skeptike qe thone se aty gjindet nje rrjet i padukshem qe lehteson akrobacionet e tilla te kesaj  "spider-maceje". Mesiguri, e verteta eshte diku ne mes! 

Elvana surprises fans with a new look but gets surprised too...

Elvana Gjata me foto te reja "hot"
New photos of Elvana Gjata have surprised fans, how "hot" she looks, this girl that makes you for herself whenever presented with something new. A new hair arrangement by Lily Ismaili and a completely different style shows Elvana is willing to experiment with her ​​look. However, not only were the fans who were surprised by this change, but she herself was surprised for good when she received her new image back from fans turned out in acrylic painting.

- - - - - - - - - - - -
Elvana befason fansat me look-un e ri, por dhe befasohet...
Fotot me te reja te Elvana Gjates kane befasuar fansat, sa "hot" qe duket kjo vajze qe te ben per vete sa here qe paraqitet me dicka te re. Nje rregullim i ri i flokeve nga Lili Ismaili dhe nje stil krejt ndryshe tregon se Elvana ka deshire te eksperimentoj me look-un e saj. Megjithate, nuk ishin vetem fansat qe u befasuan me kete ndryshim, por dhe ajo vete u befasua per te mire kur mori mbrapa imazhin e saj te ri te shnderruar nga fansat ne pikture akriliku.