Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Saturday, 18 January 2014

PANORAMA PLUS Magazine - 18th January 2014

Revista PANORAMA PLUS - 18 Janar 2014

VIP headlines this week by magazine "Panorama Plus" (18 January 2014):

Tuna, with no limitations, simulating a sexual act on stage, photos
Debate about "newcomers", Laura Vorpsi apologizes
Unearthed blonde girl next to Ylli Pango, photos
Stresi: My new life as a rapper in Switzerland and partner that accompanies me everywhere
Susana Tahiri; discovered the hottest photos of the model from Kosovo, who pretends the post of deputy
Marina Vjollca: Why I accepted to appear as shoe image
Ilir Kemi, 55 - year-old director of TKOB a photos as couple with wife
Naim and Mihrija , money problems with the company " On Air "
ERISA Xhixho, relishes winter holidays
Jessica Barber and her fiance, one of the most beautiful couples
Xhensila Myrtezaj : My Six romantic nights in Paris with Besi
Adelina Ismajli: I'll do the wedding , but not with 1500 guests
Petrit Vasili in cinema with his partner, Sonja
Erion Zeqiraj left the "Vision Plus"
Hersiana Matmuja in Pristina to do a photoshooting for " Eurosong "
Edona Llalloshi , holiday in Dubai with daughter and husband
Kosovo Skopje - weary , Adrian Gaxha plans to buy house in Pristina
Elona of "Big Brother ", reveals her partner, hairdresser from Kosovo
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Panorama Plus" (18 Janar 2014):

Tuna, pa limit, simulon akt seksual ne skene, fotot
Debati per "jabanxhinjte", Laura Vorpsi kerkon ndjese
Zbulohet biondja ne krah te Ylli Pangos, fotot
Stresi: Jeta ime e re si reper ne Zvicer dhe partnerja qe me shoqeron ngado
Suzana Tahiri; Zbulohen fotot e nxehta te modeles kosovare, qe pretendon postin e deputetes
Marina Vjollca: Pse pranova te shfaqem si imazh kepucesh
Ilir Kemi, drejtori 55-vjecar i TKOB-it ne nje foto cift me gruan
Naimi dhe Mihrija, probleme parash me kompanine "On Air"
Erisa Xhixho, shijon pushimet e dimrit
Xhesika Berberi dhe i fejuari, nje nga ciftet me te bukur
Xhensila Myrtezaj: Gjashte netet e mia romantike ne Paris me Besin
Adelina Ismajli: Do bej dasme, por jo me 1500 te ftuar
Petrit Vasili ne kinema me partneren e tij, Sonjen
Erion Zeqiraj iken nga "Vizion Plus"
Hersiana Matmuja, ne Prishtine per te realizuar fotoshooting per "Eurosong"
Edona Llalloshi, pushime ne Dubai me vajzen dhe bashkeshortin
Nga lodhja Shkup-Kosove, Adrian Gaxha planifikon te bleje shtepi ne Prishtine
Elona e "Big Brother", zbulon partnerin e saj, parukier nga Kosova

BLUETOOTH Magazine - 18th January 2014

Revista BLUETOOTH - 18 Janar 2014

VIP headlines this week by magazine "Bluetooth" (18 January 2014):

Porn actor: How an albanian businessman separated me from his daughter. I played 230 movies ... I'm paid 1000 - 1500 euros for a part. My knowledge of Albanian women that play in pornographic films
Ervin of "BB4", nude photos
Photos: VIPs in the night life !
The finale of "Dancing" betting companies publish coefficients
Ervin Bushati horseriding weekend with children
Arben Ristani borrows tie
Rita Ora splits from boyfriend
Erla Mehilli and Jorida Tabaku for night life, greet with "There is no place like Tirana"
Gjebrea attentive to women
Strakosha's serious conversations with Monica
"Resurrects" Olti Xhezo
Ilda Bejleri, a photo with Chief Shakohoxhen
ERISA Xhixho returns to Tirana
" 10 years of marriage " of Inis John, for the last time
Strong emotions for Elhaida, explodes in tears
Mirjeta Shala : I returned to Kosovo to get a visa. My career is in America, happy for photos with Fadil Berisha
Eliada Ahmeti continues to try with "hot" pictures
- - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Bluetooth" (18 Janar 2014):

Aktori i pornos: Si me ndau biznesmeni shqiptar nga vajza e tij. Kam luajtur 230 filma... Paguhem 1000 - 1500 euro per nje pjese. Njohja ime me femrat shqiptare qe luajne ne filma pornografike
Fotot nudo te Ervinit te "BB4"
Fotografite: Vipat ne jete nate!
Finalja e "Dancing", kompanite e basteve nxjerrin koeficientet
Ervin Bushati, fundjave hipizmi me femijet
Arben Ristani, merr borxh kollaren
Rita Ora ndahet nga i dashuri
Erla Mehilli dhe Jorida Tabaku per jete nate, pershendesin me "Ku ka si Tirona"
Gjebrea i vemendshem ndaj femrave
Biseda serioze e Strakoshes dhe Monikes
"Ringjallet" Olti Xhezo
Ilda Bejleri, nje foto me shef Shakohoxhen
Erisa Xhixho i rikthehet Tiranes
"10 vjet martese" e Inis Gjonit, per here te fundit
Emocione te forta per Elhaiden, shperthen ne lot
Mirjeta Shala: U ktheva ne Kosove per te marre nje vize. Karriera ime eshte ne Amerike, e lumtur per fotot me Fadil Berishen
Eliada Ahmeti vazhdon te provoje me fotot "hot"


Sunday, 12 January 2014

Armina Mevlani, three parking tickets for one week

Armina Mevlani

TV beauty, presenter of "Dancing With The Stars", Armina Mevlani, does not seem to be in good terms with road police in Tirana, as she has written on her social network, how they follow her and her blue Fiat, to issue a parking fine. "Getting crazy from these fines! One cannot get a single medicine from pharmacies... myself, three tickets within a week!, she wrote on Facebook. Given that, according to her Instagram, her "medicine" is shopping every week, for big brand clothes and jewelery, we could easily understand, what was this all about.
- - - - - - - - - - -

Armina Mevlani, tri gjoba per nje jave...
Bukuroshja e ekranit, prezantuesja e "Dancing With The Stars", Armina Mevlani, duket sikur nuk i ka punet ne "dyzen" me policet rrugore te Tiranes, pasi ajo ka treguar ne rrjetin e saj social, se si ata e ndjekin kudo ate dhe Fiat-in e saj blu, per t'i dhene nje gjobe parkingu. "U c'mendem me gjoba! Nuk guxon njeriu te marre nje ilac ne farmaci... Une per vete tri gjoba brenda javes!, ka shkruar ajo ne Facebook. Meqenese, sipas Instagramit te saj, i bie se ajo e ka "ilac" blerjen e veshjeve dhe bizhuterive firmato per cdo jave, e kuptuam lehte se per cfare ishte fjala.

PALOMA Magazine - 11th January 2014

Revista PALOMA - 11 Janar 2014
VIP headlines this week by magazine "Paloma" (11 January 2014)

Ciljeta, talks about her experience in "The Albanian Sunday": I, Olta and Suada, the best choice Ardit Gjebrea has made. Wedding this year? We'll see !
Alketa after fierce brawl, expresses love to Tuna on Instagram
Lynx Group: We show you how we ended up in Eurovision
Alexander Gjoka: "Te ka lali xhan" and "Ti nuk din as me ma lyp" , are the nation crap
Anjeza Maja, comes with "Hit Play" and "Seventh Day" in Agon Channel: I'll do everything my marriage to work!
Iva Tico: I'm not softer, competitors have improved. Experience in Dancing With The Stars? Becoming one of the four persons most lashed in social networks !
Nick Xhelilaj, next to Teuta - Bleros wife!
New Shpat's "Sweetheart": Media slander!
Tuna, gift for her boyfriend for New Year, 18.000 euros watch
Ermal Mamaqi, comes with his show "Six days without Ermal "
Drini Zeqo: After departing from the "ABC", I have not decided where will I go
Miriam Cani, with a stolen dress in "Labyrinth"
By Niko Komani: Outfit Du Jour, Winter 2014
IN & OUT : Nexhmije Pagarusha, Angela Martini, Rona Nishliu (IN); "Leila", Rati, GbMC (OUT)
On Scanner: Boring Television
The goals that we want and need to keep the VIPs for 2014 : Elvana Gjata, Armina Mevlani, Tuna, Nora Istrefi, Aferdita Dreshaj, Sinan and Seldi, Angela Martini
- - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Paloma" (11 Janar 2014)

Ciljeta, flet per eksperiencen tek "E Diela Shqiptare": Une, Olta dhe Suada, zgjedhja me e mire qe ka bere Ardit Gjebrea. Dasme kete vit? Shohim!
Alketa, pas sherrit te ashper, i shpreh dashurine Tunes ne Instagram
Grupi Lynx: Ju tregojme si perfunduam ne Eurovizion
Aleksander Gjoka: "Te ka lali xhan" dhe "Ti nuk dine as me ma lyp", jane jashteqitja e kombit
Anjeza Maja, vjen me "Hit Play" dhe "Dita e Shtate" ne Agon Channel: Do te bej cdo gje qe martesa ime te funksionoje!
Iva Tico: Nuk jam zbutur une, jane permiresuar konkurrentet. Eksperienca ne Dancing With The Stars? Behesh nje nga kater personat qe shahesh me shume ne rrjetet sociale!
Nik Xhelilaj, ne krah te Teutes - gruas se Bleros!
"E dashura" e re e Shpatit: Mediat shpifin!
Tuna, dhurate te dashurit per Vitin e Ri, ore 18,000 euro
Ermal Mamaqi, vjen me emisionin e tij "Gjashte dite pa Ermalin"
Drini Zeqo: Pas ikjes nga "ABC", s'kam vendosur ku do shkoj
Miriam Cani me fustan te vjedhur ne klipin "Labirint"
Nga Niko Komani: Outfit Du Jour, Dimer 2014
IN&OUT: Nexhmije Pagarusha, Angela Martini, Rona Nishliu (IN); "Leila", Rati, GbMC (OUT)
Ne SKANER: Televizioni i merzitshem
Qellimet qe duam dhe duhet te mbajne VIP-at per 2014-en: Elvana Gjata, Armina Mevlani, Tuna, Nora Istrefi, Aferdita Dreshaj, Sinani dhe Seldi, Angela Martini