Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Thursday, 6 February 2014

Elena Ora's boyfriend revealed...

Elena Ora & Deion Jumah

Rita Ora's sister, beautiful Elena, is in love affair with young professional british boxer, Deion Jumah. This can be easily figured out by their social networks, where they exchange hot conversations between them, while in her Instagram, Elena has some photos along with the boxer, whom she introduced as her boyfriend. Rita Ora even commented herself, calling them as a very cute couple. Elena, who is not just the big sister, she also has a managerial role in Rita Ora's musical career, while it seems like, she has lately started to fancy the sport of boxing too.
- - - - - - - - - - - - - -

Zbulohet i dashuri i Elena Ores!
Motra e Rita Ores, bukuroshja Elena, eshte ne nje lidhje dashurie me boksierin e ri profesional anglez Deion Jumah. Kjo lehte mund te kuptohet nga rrjetet e tyre sociale, ku ata shkembejne fjale te ngrohta mes veti, ndersa ne instagramin e saj, Elena ka dhe disa foto se bashku me boksierin, te cilin ajo e prezanton si te dashurin e saj. Madje dhe vete Rita Ora ka komentuar, duke i cilesuar ata si nje cift shume te bukur. Elena, pervecse eshte motra e madhe, ajo poashtu ka nje rol menaxherial ne karrieren muzikore te Rita Ores, ndersa duket sikur koheve te fundit, ka filluar te pelqej edhe sportin e boksit. /Albaflashnews/

Monday, 3 February 2014

Elvana joyful in "Disco" with Kaos boys

Elvana Gjata ft.Kaos - Disco Disco

Elvana again brings us back in time with a new music video in collaboration with the charming duo "Chaos". With her vocal as well as physical appearance, Elvana is scintillating as ever while under the rhythms of "disco" music, she also appears very joyful on stage. Launch of the video coincides with her birthday today,  as she turns 27 years old. For more, follow video below:
- - - - - - - - - - -

Elvana disponohet ne "Disco" me djemte e Kaos-it
Elvana serish na kthen mbrapa ne kohe me nje video te re muzikore ne bashkepunim me dyshen simpatike "Kaos". Si nga vokali ashtu edhe nga pamja fizike, Elvana shkelqen si gjithnje, ndersa nen ritmet e "disco" muzikes, ajo poashtu paraqitet shume lozonjare ne skene. Lancimi i videos perputhet me ditelindjen e saj sot, ku ajo mbush 27 vjec. Per me shume, ndiqni videon me poshte:

Sunday, 2 February 2014

PANORAMA PLUS Magazine - 1st February 2014

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shkurt 2014

VIP headlines this week by magazine "Panorama Plus" ( 1 February 2014 )

Ledri & Angela , the couple caught at the airport, there is talk about love connection
Even Upliana Lama wants to look like a sexy female
Fatos Nano returns from Vienna to Tirana and accommodates in a luxury villa, photos
Zajmina loses trial with a commercial company, posed nude and did not respect the contract
Stine celebrates 33rd birthday in the arms of a brunette
Clinton Zeqiraj's phone stolen and hot photos published
Mira Janji, topless to success
Suada Sheriff : I chose Gjebrea for television and Meta for politics
Erla Mehilli relaxes on the sea shore, even though it is winter
Blero brings brings to the market another beauty, a miss as Kim Kardashian
Ciljeta gives up opened up dresses, here is how she presents herself in concerts
Singer Korab Shaqiri introduces her girlfriend to the public
Mp Artan Gaci choses pavement for parking
Tuna and Cozman celebrate with wine on their first anniversary of relationship
Flaka Krelani tends to improve appearance by filling lips
Ballet dancer Klajdi Selimi forgets blonde ex - fiancee , now he has a brunette aside
Ingrid appears with long hair
Elton Deda becomes godfather of Eneda Tariffa's daughter
Rivalry between the singers, Dafina & Genta challenge by stripping
Luana Vjollca "rebells" on top of a bar counter
- - - - - - - - - - - 

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Panorama Plus" (1 Shkurt 2014)

Ledri & Angela, cifti kapet mat ne aeroport, flitet per lidhje dashurie
Edhe Ulpiana Lama kerkon ta shohim si femer seksi
Fatos Nano rikthehet nga Vjena ne Tirane dhe vendoset ne nje vile luksoze, fotot
Zajmina humb gjyqin me nje shoqeri tregtare, pozoi nudo dhe nuk respektoi kontraten
Stine feston 33-vjetorin ne krahet e nje bruneje
Klinton Zeqirajt i vjedhin celularin dhe i publikojne fotot e nxehta
Mira Janji, topless drejt suksesit
Suada Sherifi: Kam zgjedhur Gjebrene per televizionin dhe Meten per politiken
Erla Mehilli relaks ne breg te detit, edhe pse eshte dimer
Blero sjell ne treg nje tjeter bukuroshe, nje miss si Kim Kardashian
Ciljeta heq dore nga dekoltete e hapura, ja si shfaqet ne koncerte
Kengetari Korab Shaqiri prezanton te dashuren
Deputeti Artan Gaci zgjedh trotuarin per parkim
Tuna dhe Cozman festojne me vere 1-vjetorin e njohjes
Flaka Krelani tenton te permiresoje pamjen duke fryre buzet
Balerini Klajdi Selimi harron ish-te fejuaren bionde, tashme ne krah ka nje brune
Ingridi shfaqet me floke te gjata
Elton Deda behet kumbar i vajzes se Eneda Tarifes
Rivalitet mes kengetaresh, Dafina & Genta sfidojne me zhveshje
Luana Vjollca "terbohet" mbi banak

PALOMA Magazine - 1st February 2014

Revista PALOMA - 1 Shkurt 2014
VIP headlines this week by magazine "Paloma" ( 1 February 2014 )

Genta Ismajli comes with sexy scenes in her new video "Cancel" : I'm with no man in my arms!
Ermal Mamaqi : This year the "Women 2" and a new song with Dr.Flori. The next objective? To surpass Sali Berisha!
Angela Martini and Ledri Vula, the new couple in showbiz. Ledri : You I've been looking for! Angela : You, I've been waiting for!
Iris Shala and Delfina Aziri , two Albanian girls who were stripped naked for "Playboy"
Januzaj girlfriend: He is stingy and not polite at all! Brought me in to the hotel and we saw "X Factor"
Kozeta Kurti comes with "Love and the City": Lack of love makes us evil !
Jonida Maliqi: I'm not pregnant. I do the family planning and not the newspapers !
Era Istrefi associated with former manager of Dafina, Drin Zatriqi?
"Big Brother" begins on 22 February
Linda Halimi: officially rebound from the music !
By Niko Komani: 10 risky clothing styles
IN & OUT : Ermal Mamaqi, " 6 idiots " from Gent Bejko, Kledi Bahiti & Samanta (IN) ; Bleona Qereti (Grammys), "Opinion" , Drenusha Latifi (OUT)
On Scanner: The scene in Albania, the art in Kosovo? (re: Flaka Krelani)
Millions of advertising : Mula and Elvana Gjata (Banks) ; Orinda Huta, Alban Skenderaj Miriam Cani , Shpat Kasapi ( LTB jeans); Nora Istrefi, Adelina Tahiri, Genta Ismajli & Julian Deda ( energy drinks ) , Ciljeta, Aferdita Dreshaj , Ardit Gjebrea, Emma Andrea ( Birra Tirana ); Leonora Jakupi, Margarita Xhepa ( Coffee ); Elsa Lila, Klodiana Shala , Argjentina Ramosaj, Enada Hoxha & Gerd Vaso ( Telephony) ; Redon Makashi, Pirro Cako, Vesa Luma, Julian Deda & Gentian Zenelaj ( TV , etc. )
- - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Paloma" (1 Shkurt 2014)

Genta Ismajli, vjen me skena seksi ne klipin e ri "Anuloje": Jam pa nje mashkull ne krah!
Ermal Mamaqi: Kete vit "Femrat 2" dhe kenga e re me Dr.Florin. Objektivi i radhes? T'ia kaloj Sali Berishes!
Angela Martini dhe Ledri Vula, cifti me i ri ne showbiz. Ledri: Ty po te kerkoja! Angela: Ty isha duke te pritur!
Iris Shala dhe Delfina Aziri, dy shqiptaret qe u zhveshen nudo per "Playboy"
E dashura e Januzajt: Ai eshte koprac dhe aspak xhentil! Me coi ne hotel dhe pame "X Factor"
Kozeta Kurti vjen me "Love and the City": Mungesa e dashurise na ben te keqij!
Jonida Maliqi: Nuk jam shtatzene. Planifikimin familjar e bej une, jo gazetat!
Era Istrefi e lidhur me ish-menaxherin e Dafines, Drin Zatriqin?
"Big Brother" nis me 22 shkurt
Linda Halimi: Terhiqem zyrtarisht nga muzika!
Nga Niko Komani: 10 stile veshjesh me te cilat mund te rrezikosh
IN&OUT: Ermal Mamaqi, "6 Idiotet" nga Gent Bejko, Kledi Bahiti & Samanta (IN); Bleona Qereti, "Opinion", Drenusha Latifi (OUT)
Ne SKANER: Skena ne Shqiperi, arti ne Kosove? (re: Flaka Krelani)
Milionat e reklamave: Inva Mula dhe Elvana Gjata (Banks); Orinda Huta, Alban Skenderaj, Miriam Cani, Shpat Kasapi (LTB xhinse); Nora Istrefi, Adelina Tahiri, Genta Ismajli & Julian Deda (Pijet Energjike); Ciljeta, Aferdita Dreshaj, Ardit Gjebrea, Ema Andrea (Birra Tirana); Leonora Jakupi, Margarita Xhepa (Kafe); Elsa Lila, Klodiana Shala, Argjentina Ramosaj, Enada Hoxha & Gerd Vaso (Telefonat); Redon Makashi, Pirro Cako, Vesa Luma, Julian Deda  & Gentian Zenelaj (TV etj)

BLUETOOTH Magazine - 1st February 2014

Revista BLUETOOTH - 1 Shkurt 2014

VIP headlines this week by magazine "Bluetooth" (1 February 2014)

New love connection: Angela Martini with Ledri Vula. Godfather of love, photographer Fadil Berisha . Supermodel and rapper were introduced in December 2013
Photos: 1 - year VIP anniversary of Vedat Ademi's son; Eneda dubs Arian; Elton Godfather
Nano - Berisha , messages for analysts in " Opinion "
Kledi Bahiti: Coming soon, a new song with Elhaida Dani. Singer-songwriter : I'm not a singer but a performer!
Samanta Karavella: It was love at first hearing
Jozefina Topalli, same as six years ago, Bledi Koka more serious
Dafina Zeqiri flashes her breasts
Linda Halimi: I'm officially rebound from music ...
Luana Vjollca: I get flowers every Tuesday, cannot tell you who is he
Misterious fan of Ronela Hajati
Nora Istrefi's manager in relationship with her sister
Franceska of BB, involved in a secret love
Amarda Toska, a happy mum
Albert Hashimi , from "Mister Kosovo ", stars a business in Germany
Jonida Maliqi relaxing
Juliana Pasha becomes nostalgic
Model Jasmin Saliu , meets Raffaella Fico
Noizy obsessed with cars
Class of Valbona Selmanllari
Blerona, car plates with the Albanian flag in America
Armina Mevlani and Luana Vjollca at the gym
Elton, godfather of Eneda Tarifa's daughter
Eli Fara, a duet with Kastriot Tusha
Rozana Radi with a new "look" 
- - - - - - - - - - - - -- 

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Bluetooth" (1 Shkurt 2014)

Lidhja e re: Angela Martini me Ledri Vulen. Kumbari i dashurise, fotografi Fadil Berisha. Supermodelja dhe reperi u njohen ne dhjetor te 2013-es
Fotografite: 1-vjetori VIP i djalit te Vedat Ademit;Eneda pagezon Arian; Elton Deda nuni
Nano-Berisha, mesazhe analisteve ne "Opinion"
Kledi Bahiti: Se shpejti, nje kenge e re me Elhaida Danin. Kantautori: Nuk jam kengetar por performues!
Samanta Karavella: Ishte dashuri ne degjim te pare
Jozefina Topalli, njesoj si gjashte vite me pare, Bledi Koka me serioz
Foto; Dafina Zeqiri nxjerr gjoksin
Linda Halimi: Terhiqem zyrtarisht nga muzika...
Luana Vjollca: Marr lule cdo te marte, nuk e tregoi derguesin
Adhuruesi misterioz i Ronela Hajatit
Menaxheri i Nora Istrefit lidhet me motren e saj
Franceska e BB, ne nje lidhje te fshehte dashurie
Amarda Toska, nje mama e lumtur
Albert Hashimi, nga "Mister Kosova", i futet biznesit ne Gjermani
Jonida Maliqi relaks
Juliana Pasha behet nostalgjike
Modeli Jasmin Saliu, takon Raffaella Fico
Noizy i fiksuar pas makinave
Klasi i Valbona Selimllarit
Bleona targe me flamur shqiptar ne Amerike
Armina Mevlani dhe Luana Vjollca ne palester
Elton Deda, nuni i vajzes se Eneda Tarifes
Eli Fara, duet me Kastriot Tushen
Rozana Radi me "look" te ri