Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Saturday, 23 November 2013

Nora Istrefi twerking: Oh, my ass is so good... [VIDEO]

Nora Istrefi twerking

When were talks about Nora Istrefi in "Dancing", it was not completely random, as the singer has passion for dancing, something that she often proves it in public places, as she did last summer in a pool with her sister Era. While this time she's been shaking her ass good, in a nightclub in Tirana, where she was present to perform. Shaking the ass thus known more as "twerking" in English, there is no doubt looks very sexy when Nora does it. We don't know if in these moments, she was singing the verses of Tingulli 3nt: "Oh, my ass is so good, I can shake it well, baby, I can shake it well". We'll wait to see how well will Nora shake it in the semifinal of "Magic Song" soon.
- - - - - - - - - - - -

Nora Istrefi: O sa kam bythen e mire...
Kur u fol per Nora Istrefin ne "Dancing", nuk ishte krejtesisht e rastesishme, pasi kengetarja ka pasion kercimin, qe shpesh e deshmoi ne vende publike, sikur beri veren e kaluar ne nje pishine me motren e saj Era. Ndersa kesaj radhe ajo e dridh bythen mire, ne nje klub nate ne Tirane, ku ishte e pranishme per te performuar. Tundja e bythes ne kete menyre njihet me shume si "twerking" ne gjuhen angleze, ndersa nuk ka dyshim Nora duket shume seksi kur e ben. Nuk e dime nese ne keto momente, ajo po kendonte vargjet e Tingullit 3nt: "O, sa kam bythen e mire, shume di me dridh zemer, shume di me dridh". Presim te shohim sa mire do e dridh Nora ne gjysemfinale tek "Kenga Magjike" se shpejti.

BLUETOOTH Magazine - 23rd November 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Nentor 2013

VIP headlines this week by magazine "Bluetooth" ( 23 November 2013)
Revealed the semifinalists in "Magic Song" festival. This year strong competition among, the participants many BIG names. Here are the names of 44 singers. After exclusion in 2010, Nora Istrefi returns to the festival
Eva Murati: I don't listen to those who speak ill of me. I receive anonymous letters from fans. Graduate of " Petro Nini ", currently presenting on "Agon Channel", speaks in this interview, also about the relationship with the boyfriend, Genar Topalli, son of former parliament Speaker
Noizy, rapper, who costs 500 thousand euros. Rigels Rajku buys a car worth 102 thousand euros. Balance sheet of a successful year. 10 thousand euros only for the evening of New Year
" Grazia" comes to Albania
Erjon Brace and the dream of becoming a prime minister
Luana "proposes" to Marina
Albana Osmani in "Fiks Fare": Thank you Philip Cakuli !
The suspicion, Rita Ora pregnant!
Fadil Berisha converting Linda Halimi
" Burned" Rozana Radi
Venera of "The Voice", linked with teammate
They publish Getoari's song without his knowledge
" Dancing With The Stars " backstage, where VIPs are oblivious to flashes and where laughter has no end
- - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Bluetooth" (23 Nentor 2013)

Zbulohen gjysemfinalistet e festivalit "Kenga Magjike". Kete vit konkurrenca e forte, mes pjesemarresve  mjaft emra BIG. Ja emrat e 44 kengetareve. Pas perjashtimit ne vitin 2010, Nora Istrefi rikthehet ne festival
Eva Murati: Nuk i degjoj ato qe flasin keq per mua. Marr letra anonime nga fansat. Maturantja e "Petro Ninit", aktualisht prezantuese ne "Agon Channel", flet ne kete interviste edhe per marredhenien me te dashurin, Genar Topalli, djalin e ish-kryeparlamentares
Noizy, reperi qe kushton 500 mije euro. Rigels Rajku blen makine 102 mije euro. Bilanci financiar i nje viti te suksesshem. 10 mije euro vetem per mbremjen e Vitit te Ri
"Grazia" vjen ne Shqiperi.
Erjon Brace dhe endrra per te qene kryeminister
Luana "propozon" Marinen
Albana Osmani ne "Fiks Fare": Falemnderit Filip Cakuli!
Dyshimi, Rita Ora shtatzene!
Fadil Berisha shnderron Linda Halimin
"Digjet" Rozana Radi
Venera e "The Voice", lidhet me shokun e skuadres
Getoarit i publikojne kengen pa dijenine e tij
"Dancing With The Stars"; Ne prapaskene, aty ku VIP-at jane te pavemendshem ndaj blicit e ku te qeshurat nuk kane fund

Besarta Krasniqi, makes Prishtina looks like London

Besarta, pamje nga Katedrala "Nene Tereza" ne Prishtine
Singer Besarta Krasniqi, who lives in Germany, is currently in Kosovo, where she has gone to be part of the filming for television programs of the year-end holidays. What intrigued us in this picture is the fact that for a moment we thought Besarta was actually in London and not in Prishtina, since it seems as if she has climbed in that very famous monument that resembles more a bicycle wheel, but in fact is known as the "London Eye" . But here we are, thanks to the Cathedral "Mother Teresa" in Prishtina, and this beautiful picture by Besarta, we also seem to have gained such a monument, where Prishtina looks spectacular from the top, like London.
- - - - - - - - - - - -

Besarta Krasniqi, e ben Prishtinen te duket si Londra
Kengetarja Besarta Krasniqi, e cila jeton ne Gjermani, per momentin gjindet ne Kosove, ku ka shkuar te behet pjese e xhirimeve televizive per programet e festave te fundvitit. Ajo qe na intrigoi ne kete foto eshte fakti qe per nje moment menduam se Besarta ne fakt eshte ne Londer e jo ne Prishtine, pasi duket sikur ka hipur ne ate monumentin shume te famshem qe gjason me shume ne rrote biciklete, e qe ne fakt njihet si "Syri i Londres" (London Eye). Dhe, ja qe, fal Katedrales "Nene Tereza" ne Prishtine, dhe fotos se mrekullueshme te Besartes, duket sikur edhe ne kemi fituar nje monument te tille, ku Prishtina duket spektakulare nga larte, sikur Londra.Besarta, gjate xhirimeve te Vitit te Ri

Skivi and Adriani & Floriani, the newest collaboration...

Skivi, Adriani dhe Floriani, bashkepunimi me i ri
"Welcome to Prishtina" is the title of the latest collaboration between the famous duo Adrian Gaxha & Floriani, and known rapper Skivi Skillz. The song will soon be launched on Youtube in its first version, while for a better promotion of the project, the trio is doing a photoshoot with Veton Osmani, as we can see them via a short video (see below) that Adrian has posted on his social network. "It is about a good song and very real, inspired by my experience in a night out in Prishtina", explained Adrian. All fans wait anxiously to see if this collaboration with Skivi will bring their next hit.
- - - - - - - - - - -

Skivi dhe Adriani & Floriani, bashkepunimi me i ri
"Welcome to Prishtina" ka titullin bashkepunimi i fundit mes duos se famshme Adrian Gaxha & Floriani, dhe reperit te njohur Skivi Skillz. Kenga se shpejti do lancohet ne Youtube ne verzionin fillestar, ndersa per ta promovuar kete projekt sa me bukur, treshja ka realizuar nje fotosesion tek Veton Osmani, ku dhe mund t'i shohim permes nje video te shkurter (shih poshte), qe Adriani ka postuar ne rrjetin e tij social. "Behet fjale per nje kenge teper te mire dhe reale, e qe jam inspiruar prej nje nate ne Prishtine", ka shpjeguar Adriani. Gjithe fansat presim me padurim te shohin nese ky bashkepunim me Skivin do sjell hitin e tyre te radhes.

Albana Osmani, becomes part of "Fiks Fare"

Albana Osmani, pjese e "Fiks Fare"
"Tonight I begin a new experience in TCH. Thanks for trusting me, Philip Cakulli. After a bit at FIKS FARE!", are the words written by Albana Osmani on her social network, beside a photo posted, where she is seen alongside Doctor and velinas of this comedy show. In fact she has made known further for "Thash&Them", that the format of this show will take the form of Italian show "Striscia la notizia" and this will not be the only surprise accompanying the changes that are going to happen.
- - - - - - - - - - - -

Albana Osmani, behet pjese e "Fiks Fare"
"Sonte une nis nje eksperience te re ne TCH. Faleminderit per besimin Filip Çakullit. Pas pak ne FIKS FARE!!", jane fjalet qe ka shkruar Albana Osmani ne rrjetin e saj social, prane nje fotoje te postuar, ku ajo shihet perkrah Doktorit dhe velinave te ketij emisioni humoristik. Ne fakt ajo ka bere te ditur tutje per "Thash&Them", se formati i ketij emisioni do marre trajtat e emisionit italian "Striscia la Notizia" e qe nuk do jete e vetmja surprize qe do shoqeroj ndryshimet qe do ndodhin.

Friday, 22 November 2013

Arbana's recipes, arrive in Prishtina

Libri i Arbanes ne librarite e Prishtines
"From today in Prishtina's bookstores" wrote Arbana Osmani on this picture, showing that her book "Recipes - For people who I love", has occupied a good place among the biggest books and names in Albanian literature available in the bookstores of the capital  of Kosovo. Her book, as the author has explained before, more than just a book of recipes, it is as a family album with her personal experiences. All profits from the sale of the book, the successful moderator has intended for humanitarian purposes.
- - - - - - - - - -

Recetat e Arbanes, mberrijne ne Prishtine
"Qe nga sot ne librarite e Prishtines", ka shkruajtur Arbana Osmani ne kete foto, ku shihet se libri i saj "Receta - Per njerezit qe dua", ka zene nje vend te mire ne mesin e shume librave dhe emrave te medhenj ne literaturen shqiptare qe gjinden ne dispozicion ne librarine e kryeqytetit te Kosoves. Libri i saj, sic ka rrefyer autorja me pare, me shume se vetem nje liber i recetave, eshte thuase nje album familjar i saj dhe i perjetimeve personale. Te gjithe profitin nga shitja e librit, moderatorja e suksesshme e ka dedikuar per qellime humanitare.

Ryva seeking female workers for her new clothing business...

"Ryva Dresses" vijne se shpejti
First actress, singer and now, Ryva Kajtazi is set to become a businesswoman too. "Ryva Dresses" is called her store, where she will do business mostly with dresses from "Tarik Ediz" and "Jovani" brand. She even announced a job advertisement for women who have knowledge with sewing. The opening ceremony of this shop will happen in the Grand Store in Pristina, on Flag Day, November 28. This does not mean that Ryva has left music behind, since she announced that she will soon be presented with a new project for upcoming holidays, in collaboration with Don Arbas.
- - - - - - - - - - - - -

Ryva kerkon punetore femra per biznesin e saj te fustaneve
Aktore, kengetare dhe tash, Ryva Kajtazi ka vendosur te behet edhe nje biznesmene. "Ryva Dresses" quhet dyqani i saj, ku ajo do bej biznes, kryesisht me fustane te firmes "Tarik Ediz" si dhe "Jovani". Madje, ka shpallur konkurs pune per femrat te cilat kane njohuri ne qepje. Hapja solemne e ketij dyqani do behet ne Grand Store ne Prishtine, ne Diten e Flamurit, me 28 Nentor. Kjo aspak nuk do te thote se Ryva ka lene muziken anash, pasi ka paralajmeruar se shpejti te prezantohet me nje projekt te ri per festat e fundivitit, ne bashkepunim me Don Arbasin. /Albaflashnews/

Linda Halimi of Kosovo, becomes Lindita of America...

Linda Halimi realizon foto te reja ne studion e Fadil Berishes
Since the beginning of her musical career, we've known her as Linda Halimi, but now, for the American market, she has decided to be introduced by her birth name, Lindita, and even has opened a new page in facebook, with the same name. To promote this new beginning, she has recently done new photos in the studio of Fadil Berisha, where she appears as a Hollywood star. Probably, you will not recognise her, but this is new Lindita, who now has America as her second home, where for some time she has been preparing to affirm herself in music. Though the U.S. market is not easy to penetrate, we wish Lindita to be successful in her efforts and we expect, as she's done it so far, to surprise us with something new and good in this adventure of hers.
- - - - - - - - - - - -

Linda Halimi e Kosoves, behet Lindita e Amerikes...
Qe nga fillimi i karrieres se saj muzikore, e njohim si Linda Halimi, por tani, per tregun amerikan, ajo ka vendosur te prezantohet me emrin e saj te lindjes, Lindita, madje ka hapur edhe nje faqe te re ne facebook, po me kete emer. Per te promovuar kete fillim te ri, ajo dhe ka realizuar keto dite, foto te reja ne studion e Fadil Berishes, ku ajo shfaqet si nje yll hollivudi. Mesiguri, nuk e keni te lehte ta njihni ne foto, por kjo eshte Lindita e re, e cila tashme Ameriken e ka shtepi te saj te dyte ku dhe ka kohe qe po pergaditet te afirmohet ne muzike. Megjithese tregu amerikan nuk eshte i lehte per t'u depertuar, mbetet t'i urojme Lindites suksese ne perpjekjet e saj dhe presim, sic ka ditur te bej edhe deri me tani, te na befasoj me dicka te re dhe te mire ne kete aventure te saj. /Albaflashnews/

photo by Fadil Berisha

Wednesday, 20 November 2013

Vildane Zeneli, stunning on the cover of Magazine "Kosovarja"

Vildane Zeneli ne kopertinen e revistes "Kosovarja"
photo: veton osmani
"Blerina knows how to make a woman feel sexy," said beauty Vildane Zeneli for the last issue of the magazine "Kosovarja". Supermodel who is at peak of her success in America, in an interview for the magazine, has talked about her plans for music, modeling and more details about the hot photo shoot she has done recently for kosovar fashion designer Blerina Kllokoqi -Rugova. But, it has been noted too, that the beautiful model, with her stunning curves, has made dresses from this designer look even more sexy.
- - - - - - - - - - - -

Vildane Zeneli, mahnitese ne kopertinen e Revistes "Kosovarja"
"Blerina di si ta bej nje femer te ndihet seksi", ka thene bukuroshja Vildane Zeneli per numrin e fundit te revistes "Kosovarja". Supermodelja qe po arrin majat e suksesit ne Amerike, ne nje interviste per revisten, ka rrefyer planet e saj per muzike, modelim si dhe me shume detaje ne lidhje me fotosesionin "hot" te realizuar kohe me pare per kreatoren e njohur kosovare, Blerina Kllokoqi-Rugova. Por duhet thene, poashtu, se modelja e bukur, me linjat e mahnitshme te saj, ka bere qe fustanet e kreatores te duken edhe me seksi.Vildane Zeneli by Veton Osmani
photo: veton osmani

Europe edition

Armina, promotes herself with "bird" exposed...

Armina me "zogun" jashte tek 2XL

Beauty Armina Mevlani, who is presently busy as moderator in "Dancing With The Stars", on Sunday was invited as special guest in the comedy show "Apartment 2XL", where she proved her theatrical skills and even those of dancing. But it seems that her efforts went in vain, since the public and the media thereafter, more than everything else, have commented more the "scenic opening of legs", where she showed off her underwear and "bird" in sight of all present, who immediately began buzzing about it and of course all of this was recorded in front of the cameras. Juli himself, who faced the "bird" alive, could not resist without commenting too. "Armina challenges Tuna", has been one of the titles that are now circulating in the media on this topic, while we invite you to follow the video below and witness how a second of "bird" exposed, brings instant fame.
- - - - - - - - - - -

Armina, promovon veten me "zogun" jashte...
Bukuroshja Armina Mevlani, e cila per momentin eshte e angazhuar si moderatore tek "Dancing With The Stars", te dielen ka qene e ftuar speciale e shout humoristik "Apartamenti 2XL" ku ka deshmuar aftesite teatrale dhe madje edhe ato te vallezimit. Por, duket sikur mundi i shkoi huq, pasi publiku dhe me pastaj mediat, me shume se gjithcka tjeter, kane perfolur me shume "hapjen skenike te kembeve", me c'rast ajo tregoi te brendshmet dhe zogun e saj para syve te te gjithe te pranishmeve, te cilet menjehere filluan te zhurmonin per kete dhe e gjithe kjo natyrisht u regjistrua para kamerave. Vete Juli, qe e pa "zogun" gjalle, nuk rezistoi dot pa e komentuar, poashtu. "Armina sfidon Tunen", ka qene nje nga titujt qe tani po qarkullojne ne media per kete teme, ndersa ne ju ftojme te ndiqni videon me poshte dhe te jeni deshmitar si nje sekonde e "zogut" ne shesh, sjell fame te menjehershme. /Albaflashnews/

The filipina who sings albanian beautifully


A filipina singer named La Ghie, in a performance of her in Dubai last summer, received a round of applause after performing one of the oldest and most famous Albanian songs "Moj e bukura more". We don't know if she understands the Albanian language and the lyrics of the song, but there is no doubt that she can pronounce albanian beautifully. Watch her performance below.
- - - - - - - - -

Filipinezja qe kendon shqip bukur
Nje kengetare filipineze me emrin La Ghie, ne nje performance te saj ne Dubai, veren qe shkoi, ka marre duartrokitje te shumta pasi interpretoi nje nder kenget me te vjetra dhe me te njohura shqiptare "Moj e bukura more". Nuk e dime nese ajo e kupton gjuhen shqipe dhe tekstin e kenges por nuk ka dyshim se ajo e shqipton bukur. Ndiqeni performancen e saj me poshte!

Rozana Radi in hospital

Rozana Radi ne emergjence

Rozana Radi singer and actress, has sought first medical aid after scalding both hands. "Have been cooking and boiling water spilled over, horrible pain", Rosie wrote on her social network. We wish Rosie a speedy recovery.
- - - - - - - - - - -

Rozana Radi ne spital
Kengetarja dhe aktorja Rozana Radi, ka kerkuar ndihmen e pare mjekesore pas nje pervelimi ne te dy duart. "Duke gatuar mu derdh uji i vluar, tmerr dhimbje", ka shkruar Rozi ne rrjetin e saj social. I urojme Rozit sherim sa me te shpejte.

Stadium in Qatar, which looks like vagina...

Nje stadium "vagine" ne Katar

Qatar these days has become hot news not for the fact that it will host the world championship in 2022, but for the shape of one of the six new stadiums that are being built for this important sport event. Stadium in this image, as per architects, should have been an inspiration from traditional Qatari boats, used by local fishermen and pearl divers. But, others could not resist and not notice that the stadium resembles more the shape of vagina. What is your opinion?
- - - - - - - - - -

Stadiumi ne Katar, qe i ngjan vagines...
Katari, keto dite eshte bere lajm i nxehte jo per faktin qe do jete nikoqir i kampionatit boteror 2022 ne futboll, por per formen e njerit nga gjashte stadiumet e reja qe po ndertohen per kete eveniment te rendesishem sportiv. Stadiumi ne foto, sipas arkitekteve, duhej te ishte nje inspirim nga varkat tradicionale te Katarit, qe perdoren nga peshkataret dhe zhytesit e margaritareve. Por ja qe te tjeret nuk kane mundur e te mos verejne se stadiumi me shume i ngjan formes se nje vagine. Cfare mendoni ju?

A "Miss Earth" like Afroviti Goge

Afroviti Goge by Veton Osmani

Beauty you see in this picture, is 23-year-old model from Durres, Afroviti Goge, who will represent Albania in the "Miss Earth 2013" to be held on December 7 in the Philippines. In this instance, she has done a fantastic set of photos with Albanian photographer Veton Osmani, under the care of Altin for hair and company "Menakon" for clothing. Albania returns to "Miss Earth" after two years of absence. Besides her, in this beauty contest, will also attend another Albanian, 19-year-old beauty from Pristina, Donika Emini, who will represent Kosovo.
- - - - - - - - - - - -

Nje "Miss Earth" si Afroviti Goge
Bukuroshja qe shihni ne foto, eshte modelja 23-vjecare nga Durresi, Afroviti Goge, e cila do te perfaqesoj Shqiperine ne "Miss Earth 2013" qe mbahet me 7 dhjetor ne Filipine. Per kete rast, ajo ka realizuar nje set fantastik me fotografin shqiptar Veton Osmani, nen perkujdesjen e Altinit per floket dhe kompanise "Menakon" per veshjen. Shqiperia rikthehet ne "Miss Earth" pas dy vitesh mungese. Krahas saj, ne kete konkurs bukurie, do te marr pjese edhe nje shqiptare tjeter, bukuroshja 19-vjecare nga Prishtina, Donika Emini, e cila do te perfaqesoj Kosoven.Afroviti Goge by Veton OsmaniTuesday, 19 November 2013

Rita Ora feeling better, after hospitalisation...

Rita Ora gjate dhe pas kolapsit ne Miami
As was reported earlier, Rita has collapsed during a photo shoot in Miami, for Madonna's clothing line "Material Girl". According to the explanation of the hospital doctor David Farcy of "Mount Sinai", Rita was treated for exhaustion and dehydration. Thereafter, she was discharged from hospital and her doctor told, she is now well. It is still not known exactly how it came to this collapse, but as she was leaving hospital Rita has given fans and present photographers a big smile, confirming that she now feels better.
- - - - - - - - - - - -

Rita Ora ndjehet mire, pas hospitalizimit...
Sic eshte raportuar me heret, Rita ka kolapsuar gjate nje fotosesioni ne Miami, per linjen e veshjeve "Material Girl" te Madones. Sipas shpjegimit te mjekut David Farcy te spitalit "Mount Sinai", Rita eshte trajtuar per rraskapitje dhe dehidrim. Me pas, ajo eshte leshuar nga spitali dhe sic tha mjeku i saj, ajo eshte ne gjendje te mire. Ende nuk dihet saktesisht se si erdhi deri tek ky kolaps, por Rita pas daljes nga spitali i ka dhene nje buzeqeshje te madhe fansave dhe fotoreportereve te pranishem, duke konfirmuar se ajo tani ndjehet mire. /Albaflashnews/Rita Ora pas spitalit
Rita recovering, pictured on her hotel balcony

Sunday, 17 November 2013

House roof or red and black flag

Kulm shtepie si flamuri shqiptar kuq e zi

Somewhere in Albanian land, there is a house with a red and black rooftop. The albanian in this photo, proudly presents his very special house roof, which looks like a red and black Albanian flag. In this case, the red roof tiles have combined very nicely with the two-headed eagle, which appears to be skilfully painted. This picture is in circulation in social networks and unfortunately, we don't know the exact location of this house with a special and very patriotic roof.
- - - - - - - - - -

Kulm shtepie apo flamur kuq e zi
Diku ne shqiptari, eshte nje shtepi, qe ka kulmin kuq e zi. Shqiptari ne foto, me mburrje reklamon catine e vecante te shtepise se tij, qe duket si nje flamur shqiptar kuq e zi. Ne kete rast, qeremidet e kuqe jane pershtatur shume bukur me shqiponjen dy krereshe, qe duket te jete realizuar mjeshterisht. Kjo foto eshte ne qarkullim neper rrjetet sociale dhe fatkeqesisht, nuk dime saktesisht vendndodhjen e kesaj shtepie me kulm te vecante dhe shume patriotik.


p.s. Nje informate e ardhur tregon se kjo shtepi gjindet ne Skenderaj te Kosoves me pronar Fitim Krasniqin dhe eshte realizuar me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise. Bravo!

PALOMA Magazine - 16th November 2013

Revista "Paloma" - 16 Nentor 2013
VIP headlines this week by magazine "Paloma" ( 16 November 2013)

Rozana Radi : Do not stain the blessing of my children !
Andos Sinani : I did not expect to be in "Dance Off ". Worried me !
Era Rusi: I am sometimes angel, sometimes beast !
Book with recipes from Arbana Osmani, the bestseller of the fair
Elhaida Dani , one of the most influential women in Albania
Rapper Duda returns after 7 years: The prison has changed me!
Aida Bajraktari, former velina in "Fiks Fare," 7 months pregnant
Arnida Capi : Accompaniment with Ngjela, for social events
Chemical weapons in Albania , famous characters say "NO" : Aurela Gace, Besa Kokëdhima, Zhaku, Hueyda El Saied, Orgesa Zaimi, Barbana Dini, Gent Demaliaj, Juliana Pasha, Elsa Lila, Bleona Qereti , Manjola Nallbani, Julka Gramo
Drenusha Latifi, gets proposal for marriage
Afroviti Goge, Beauty that will represent us in the "Miss Earth "
Vildane Zeneli: Albanians have beautiful bottoms
Blac Ivy - Albanians from Sweden who are setting international trends in fashion
Four Albanian in race to represent Switzerland at Eurovision
Samantha Karavella, sexy in underwear
10 dressing mistakes that can add you 10 years !
By Niko Komani : November of beauty ! For perfect lips lips soft and moisturizing ; Beautiful without make up , for teeth 100 percent white; licked hair, Make - up for the autumn; For a face that shines ; hair healthy and brilliant ; Hair as Cara Delevingne, Rita Ora, Kate Middleton, Miley Cyrus, Christina Aguilera , Tun , Dafina Zeqiri
IN & OUT : Saimir & Genti in "C'a Thu", A- Show, Arben Derhemi in "Dancing" (IN); Chemical Weapons in Albania , charlatan doctor in the " Free zone ", Ilir Shaqiri "Dancing" ( OUT )
On Scanner: "Artistic" Protest
Wig in public, Tuna lying to fans
Ledina Celo, return in "Magic Song"
- - - - - - - - - -

Sabri Fejzullahu, still as a young fellow

Sabriu lancon videon e re

Has 66 years upon his shoulder, 46 years of musical career with over 10 successful albums and not many days ago has again become a grandpa, but still maintains himself as a young fellow. Word is about the doyen of the albanian stage, Sabri Fejzullahu, who has just launched his new music video titled "Heart attack". A beautiful ballad, written by Virus with lyrics by Fatmir Muja and visual realization by "Max Production". Wearing trendy, jeans and blue shirt, Sabri shows that he is in top form and as always, gives the performance of his life in every song, as if it were the last. But, of course, by no means is the end, as we learn that soon, this year, will he will hit us with some new musical projects. Sabri's saga continues ...


- - - - - - - - - - - - -

Sabri Fejzullahu, ende si nje djal i ri
Ka 66 vite mbi supe, 46 vite karriere muzikore me mbi 10 albume te suksesshme dhe nuk ka shume dite qe serisht eshte bere gjysh, por ende e mban veten si nje djal i ri. Fjala eshte per doajenin e skenes shqiptare, Sabri Fejzullahu, i cili sapo ka lancuar videon e tij me te re muzikore me titull "Goditje ne zemer". Nje balade e bukur, e shkruar nga Virusi me tekst nga Fatmir Muja dhe realizim vizuel te "Max Production". I veshur trendi, me xhinse dhe kemishe blu, Sabriu tregon se eshte ne top forme dhe si gjithnje, jep performancen e jetes ne cdo kenge, sikur te ishte e fundit. Por, natyrisht, nuk behet fjale aspak per fund, pasi mesojme se shume shpejt, kete vit, do te na godet edhe me disa projekte te reja muzikore. Saga e Sabriut vazhdon... /Albaflashnews/