Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Tuesday, 28 January 2014

Breanne Benson, sexy dancing...

Check this out, albanian por-no star Breanne Benson performing a sexy dance with her friend
- - - - - - - - -
Por-no ylli shqiptar, Breanne Benson (Adelina), ne nje kercim seksi me shoqen e vet

Sunday, 26 January 2014

PALOMA Magazine - 25th January 2014

Revista PALOMA - 25 Janar 2014

VIP headlines this week by magazine "Paloma" ( 25 January 2014 )

Lori Hoxha, the winner of DWTS : I do not buy prizes in rival TV, since in Top Channel I can win them for free ... What I miss from my father . Here the words I did not tell him.
Rosa Lati, charming presenter tells : When Italians from Agon Channel saw me, they said " You're a beast of the screen! "
Alban Ramosaj : I am the winner of " The Voice "
Armina Mevlani, with a dress as Rita Ora. A huge bouquet of roses, a gift from boyfriend
Barbana Dini splits from fiance
Xhensila Myrtezaj and Besart Kallaku, expecting a baby ?
After the end of " Dancing " ballerinas talk; Dion Gjinika: Lori , most accurate and correct in every choreography. Its difficult to follow my pace !; Eltion Merja : Flaka and Arjoni stron duo!; Gerd Vaso: With jury I only agreed 50% . Here's the reasons why Lori won; Ermira : Our couple errors jury has recorded with magnifier. I'll tell you how I slipped on stage ... ; Majlajdo : Jury to make the difference , the winner should have been Arjoni ;
"The Bird of Tuna" , comes in folk version
Nora Istrefi: I feel sexy !
Calvin Harris can not sit without Rita Ora, asks to return together
By Niko Komani: Secrets of the winter !
IN & OUT : " Three minded auction " Ergin and Angie ( X Factor ) , Tuna ( IN); Sara Nikita , Hajrie Rondo , Xhesika Berberi ( OUT )
On Scanner: Dancing With The Stars
VIPs that get pissed... by success: Genta Ismajli, Tuna, Noizy , Zizo Castro , Nora Istrefi , Dafina Zeqiri, Ronela Hajati
- - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Paloma" (25 Janar 2014)

Lori Hoxha, fituesja e DWTS: Nuk blej cmime ne televizione rivale, se ne Top Channel mund t'i fitoj falas... Cfare me mungon nga im ate. Ja fjalet qe nuk ia thashe dot...
Roza Lati, prezantuesja simpatike rrefen: Kur italianet e Agon Channel me pane, thane "Je nje bishe e ekranit!"
Alban Ramosaj: Jam fituesi i "The Voice"
Armina Mevlani, me fustan si te Rita Ores. Nje buqete gjigande me trendafila, dhurate nga i dashuri
Barbana Dini ndahet nga i fejuari
Xhensila Myrtezaj dhe Besart Kallaku, presin nje femije?
Pas perfundimit te "Dancing", flasin balerinet; Dion Gjinika: Lori, me e sakta dhe korrektja ne cdo koreografi. E veshtire te ndjekesh ritmin tim!; Eltion Merja: Flaka dhe Arjoni, dyshja me e forte!; Gerd Vaso: Me jurine kam qene vetem 50% dakord. Ja arsyet pse fitoi Lori; Ermira: Gabimet e ciftit tone juria i ka evidentuar me lupe. Ju rrefej si u rrezova ne skene...; Majlajdo: Juria te bente diferencen, fitues duhej te ishte Arjoni;
"Zogu i Tunes", vjen ne verzionin popullor
Nora Istrefi: Me duket vetja seksi!
Calvin Harris nuk rri dot pa Rita Oren, i kerkon te kthehen bashke
Nga Niko Komani: Sekretet e dimrit!
IN&OUT: "Tre mendje ne ankand", Ergi dhe Enxhi (X Factor), Tuna (IN); Sara Nikita, Hajrie Rondo, Xhesika Berberi (OUT)
Ne SKANER: Dancing With The Stars
VIP-at qe behen tape... prej suksesit: Genta Ismajli, Tuna, Noizy, Kastro Zizo, Nora Istrefi, Dafina Zeqiri, Ronela Hajati


PANORAMA PLUS Magazine - 25th January 2014

Revista PANORAMA PLUS - 25 Janar 2014

VIP headlines this week by magazine "Panorama Plus" ( 25 January 2014 )

Anaid of BB resigns from his job in the municipality: Soon will launch my luxury business
Hamdi Salihi becomes 30 years old and shows affection that he has towards Marina Vjollca,
Endri Prifti: How I ended my 3 - year relationship in secret, with my ex - wife
Shkelzen Berisha comments on artists, praises Emma Andrea
Delfina Aziri, albanian girls of " Playboy ": In bed I experiment with man!
Elvana Gjata: Why am I surrounded by so unfaithful people
Rovena Stefa, the actor in the video is also her personal trainer
Genta of BB : Even this year I started grumpy
Calendar of Iris Shala selling for 50 thousand euros
Alida Duka: I'll tell you about my 8 - year cohabitation in Germany
Adelina Tahiri shooting a new video, sexy in military uniform
Naser Beqiri albanian aiming the title "Mister Slovenia"
Gjyste Vulaj luxury vacation in Mexico with family
Artists have fun choosing the " Number Eight "
VIPs enjoy holidays in the snow
Jurgen Xhasula , besides football , also tends modeling
Dr.Halim Kosovo , even in Parlament standing next to women
Bashkim Fino's sacrifice to smoke a cigar
Genta Ismajli: I take part in many projects, I have no time for love
Hervin Culi , now director of the National Theatre , celebrates with his wife
Shkendija Mujaj: My husband has the right to take another wife for kitchen
Dafina with Ledri in Meliza Haradinaj's wedding
This is the look of Ilir Shaqiri after " Dancing "
Ermela and Toros , meet their idol , Fatos Nano
Ndricim Xhepa celebrates 57th anniversary with his 7 year old son
- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Panorama Plus" (25 Janar 2014)

Anaidi i BB, heq dore nga puna ne Bashki: Se shpejti nis biznesin tim luksoz
Hamdi Salihi ben 30 vjec dhe shfaq afeksionin qe ka per Marina Vjollcen
Endri Prifti: Si i dhashe fund lidhjes 3-vjecare ne fshehtesi, me ish-gruan
Shkelzen Berisha ben komente per artistet, lavderon Ema Andrean
Delfina Aziri, vajza shqiptare e "Playboy": Ne shtrat bej eksperimente me meshkuj!
Elvana Gjata: Pse rrethohem nga aq pak njerez te besueshem
Rovena Stefa, aktorin e videos e ka edhe trajner personal
Genta e BB: Edhe kete vit e fillova me ters
Kalendari i Iris Shales shitet per 50 mije euro
Alida Duka: Ju rrefej bashkejetesen time 8-vjecare ne Gjermani
Adelina Tahiri xhiron klip te ri, seksi me rroba ushtarake
Naser Beqiri, shqiptar qe synon titullin "Mister Slovenia"
Gjyste Vulaj, pushime luksoze ne Meksiko me familjen
Artistet zgjedhin te argetohen te "Number Eight"
VIP-at shijojne pushimet ne bore
Jurgen Xhasula, krahas futbollit, tenton edhe ne modelim
Dr.Halim Kosova, edhe ne Parlament rri prane grave
Sakrifica e Bashkim Finos per te pire nje puro
Genta Ismajli: Marr pjese ne shume projekte, s'kam kohe per dashuri
Hervin Culi, tashme drejtor i Teatrit Kombetar, feston me gruan
Shkendije Mujaj: Burri im ka te drejte te marre edhe nje grua per kuzhine
Dafina me Ledrin ne dasmen e Meliza Haradinajt
Kjo eshte pamja e Ilir Shaqirit pas "Dancing"
Ermela dhe Toros, takojne idhullin e tyre, Fatos Nanon
Ndricim Xhepa feston 57-vjetorin me djalin e tij 7 vjec

BLUETOOTH Magazine - 25th January 2014

Revista BLUETOOTH - 25 Janar 2014

VIP headlines this week by magazine "Bluetooth"  ( 25th January 2014 )

The finale of "Dancing", Shkelzen flowers for Armina, the note: Burn as Venus! Beauty Mevlani gets in the final night of "Dancing With The Stars" a surprise bouquet from her boyfriend, the son of former Prime Minister Sali Berisha
VIP women, as they have changed over years, with and without the help of scalpel: Dafina Zeqiri, Soni Malaj, Greta Koci, Tuna Sejdiu, Eneda Tarifa, Jeta Faqolli, Ciljeta Xhilaga, Nora Istrefi, Elvana Gjata
Rezarta Shkurta: I introduce you with Hera!
"Threedots" now only in "My Music TV 
Tuna changing the "look " and no longer hides her lover
When celebrating with "Dancing With The Stars"
Vesa and Bigu cheer for Prishtina
Seldi closes himself in the studio
Ramush Haradinaj and his wife Anita in everyday life, away from tie and serious looks
Diellza Kolgeci becomes 35 years old
Evi Reci aiming at the European market
Calvin Harris: I don't want to break from Rita
Genta Ismajli publishes a new song, refuses sponsors
Dafina Zeqiri returns with Dj Blunt
Nora Istrefi and sisters, sexy than ever
Angela Martini recalls childhood
Mumajesi Flori and Mentor Haziri, together again
Linda Halimi, can't stay away from gym
Rovena Dilo, recalls successes with Ka├žinari
Andos comes with a different song
Adrian Gaxha: "My Team"
Blerim Destani a match with Mc Kresha and Granit Xhaka
Fjolla Morina enjoys snow
Eli Fara, under Fadil's lens
Barbana Dini: I'm single but happy
Aferdita Dreshaj, sexy and red&black
- - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Bluetooth" (25 Janar 2014)

Finalja e "Dancing", Shkelzeni lule Armines, pusulla: Digj si Venus! Bukuroshja Mevlani merr ne naten finale te "Dancing With The Stars" nje buqete surprize nga i dashuri i saj, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha
Femrat VIP, si kane ndryshuar me kalimin e viteve, me dhe pa ndihmen e bisturise: Dafina Zeqiri, Soni Malaj, Greta Koci, Tuna Sejdiu, Eneda Tarifa, Jeta Faqolli, Ciljeta Xhilaga, Nora Istrefi, Elvana Gjata
Rezarta Shkurta: Ju prezantoj Heren!
"Threedots" tani vetem ne "My Music TV"
Tuna ndryshon "look" dhe s'e fsheh me dashurine
Kur feston "Dancing With The Stars"
Vesa dhe Bigu bejne tifo per Prishtinen
Seldi mbyllet ne studio
Ramush Haradinaj dhe bashkeshortja e tij Anita ne jeten e perditshme, larg kravates dhe pamjes serioze
Diellza Kolgeci mbush 35 vjec
Evi Reci synon tregun europian
Calvin Harris: Nuk dua te ndahem nga Rita
Genta Ismajli nxjerr kenge te re, nuk pranon sponsor
Dafina Zeqiri rikthehet me Dj Blunt
Nora Istrefi dhe motrat, me seksi se kurre
Angela Martini kujton femijerine
Flori Mumajesi dhe Mentor Haziri, serish bashke
Linda Halimi, nuk i ndahet palestres
Rovena Dilo, kujton sukseset me Kacinarin
Andos vjen me nje kenge ndryshe
Adrian Gaxha: "Skuadra ime"
Blerim Destani, ndeshje me Mc Kreshen dhe Granit Xhaken
Fjolla Morina shijon boren
Eli Fara, nen objektivin e Fadilit
Barbana Dini: Jam singell por e lumtur
Aferdita Dreshaj, seksi dhe kuqezi