Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Sunday, 6 April 2014

PALOMA Magazine - 5th April 2014

Revista PALOMA - 5 Prill 2014
VIP headlines of the week from magazine "Paloma" ( 5 April 2014 )

Edona James, Albanian who from the man turned into a woman: If I would not have changed sex, I would have killed myself !
Ylli Baka: I am the winner of "Top Fest" based on clicks
Vesa Luma , the new clip " Superstitious " in collaboration with Jon Tarifa, hit on Dutch radios: No superstitions can do me and Big Basta wrong
Rigels of " Big Brother ": Ex - wife lucky to have married me! I am an example for all people who want to change lives
SERDA Mile sister of Esida: She slept with Eraldi for game, parents were upset about this decision
Enlightened the conflict in Youtube channel. German court blocks association " Acromax " and decide in favor of Flori
What brings Ledri so often in Tirana ?
In Bubq , a street is named Bes Kallaku
Competitor in " The Voice of Ukraine " competes with the song " Suus " of Rona Nishliu
IN & OUT : Deli Zupa , Ermonela Jaho , Books and Arts Festival ( IN) ; Fatmir Sufa , Xhenty, Arjan Korka ( OUT )
On Scanner : Ghost fashion agencies
Boys of religion: Ermal Mamaqi, Dr. Flori, Sony NRG , Getoar Selimi, 2po2 and Capital T, Enis Presheva , Ervin Gonxhi
- - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te javes nga Revista "Paloma" (5 Prill 2014)

Edona James, shqiptari qe nga burre u shnderrua ne grua: Nese nuk do te kisha nderruar seks, do te kisha vrare veten!
Ylli Baka: Jam fituesi i "Top Fest"-it ne baze te klikimeve
Vesa Luma, klipi i ri "Superstitious" ne bashkepunim me Jon Tarifa, hit ne radiot hollandeze: S'ka bestytni te me beje dem mua dhe Big Bastes
Rigelsi i "Big Brother": Ish-bashkeshortja me fat qe u martua me mua! Une, shembull per te gjithe njerezit qe duan te ndryshojne jeten
Serda Mile, motra e Esides: Fjeti me Eraldin per loje, prinderit u merziten per kete vendim
Zbardhet konflikti per kanalin ne Youtube. Gjykata gjermane bllokon shoqerine "Acromax" dhe vendos ne favor te Florit
Kush e sjell Ledrin kas shpesh ne Tirane?
Ne Bubq, nje rruge i vihet emri Bes Kallaku
Konkurrentja e "The Voice of Ukraine" konkurron me kengen "Suus" te Rona Nishliut
IN & OUT: Deli Zhupa, Ermonela Jaho, Festivali i Librit dhe Arteve (IN); Fatmir Sufa, Xhenty, Arjan Korka (OUT)
Ne SKANER: Agjencite e modes fantazme
Djemte e fese: Ermal Mamaqi, Doktor Flori, Sony NRG, Getoar Selimi, 2po2 dhe Capital T, Enis Presheva, Ervin Gonxhi

PANORAMA PLUS Magazine - 5th April 2014

Revista PANORAMA PLUS - 5 Prill 2014

VIP headlines of the week from magazine "Panorama Plus" ( 5th April 2014 )

Zajmina topless in concerts
Integration Minister Klajda Gjosha, expecting first child
Big Brother; Speaks cousin: Its going to be difficult for Arditi to create serious relationship with Julie
Rigels Doko speaks: I tell you about couples and suspicions about homosexuals in the house
"Germany seeks a star ", Albanian candidate involved in a sex scandal
Manager speaks: In our bar with strippers, many politicians as clients
Stresi: I left with no trace from " Threedots ", I am a type of unstable nature
After separation from Zanfina , businessman Shoshi enjoys the night life
Kastro Zizo: With Elinara after 13 years , singing to pornography
Ingrid does a new set of photos for the second anniversary of her son
Model Adrola Dushi, a 20 -year-old mother , introduces her new family
Ukrainian talent boasts about singing the  song " Suus " of Rona
Behrami's car stolen, police recovered it via satellite
Majlinda Bregu blocks QSUT, as she will not pay parking
Arta Bajrami: We plan for another child
Ndricim Xhepa: During the filming of "Millennium" I risked with my life
Erand Sojli, now as " taxi " on the streets of Tirana
Elvana Gjata as Albtelecom image
- - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te javes nga Revista "Panorama Plus" (5 Prill 2014)

Zajmina topless ne koncerte
Ministrja e integrimit Klajda Gjosha, ne pritje te femijes se pare
Big Brother; Flet kusherira: Arditi e ka te veshtire te krijoje lidhje serioze me Xhulin
Flet Rigels Doko: Ju rrefej per ciftet dhe dyshimet per homoseksualet ne shtepi
"Gjermania kerkon nje yll", kandidatja shqiptare e perfshire ne nje skandal seksi
Flet menaxherja: Ne lokalin tone me striptiste ka shume kliente politikane
Stresi: U largova pa lene gjurme nga "Threedots", jam tip i paqendrueshem
Pas ndarjes nga Zanfina, biznesmeni Shoshi shijon jeten e nates
Kastro Zizo: Me Elinaren pas 13 vitesh, per t'i kenduar pornografise
Ingrid Gjoni realizon nje set te ri fotosh per 2-vjetorin e djalit te saj
Modelja Adrola Dushi, nje nene 20 vjecare, prezanton familjen e saj te re
Talenti ukrainas krenohet qe kendon kengen "Suus" te Rones
Behramit i vjedhin makinen, policia ia gjen nepermjet satelitit
Majlinda Bregu bllokon traun e QSUT-se, nuk do te paguaje parkingun
Arta Bajrami: Ne plan edhe nje femije tjeter
Ndricim Xhepa: Gjate xhirimeve te "Millenium" rrezikova jeten
Erand Sojli, tashme "taksist" ne rruget e Tiranes
Elvana Gjata behet imazh i Albtelecom

BLUETOOTH Magazine - 5th April 2014

Revista BLUETOOTH - 5 Prill 2014

VIP headlines of the week from the magazine "Bluetooth" (5 April 2014) 

Klajda Gjosha confirmed pregnant, minister in her third month 
Big Brother; Arditi and Jona, bites and kisses at home; Rigels: Erald is lying, he had sex with Esida 
Hot nights of Elton Deda 
Conflict for the channel "Youtube" enlights, the German court decides in favor of Flori 
Artenisa Ozaj returns as image 
Jonida Maliqi, Queen of photos 
Eneda Tarifa, colorful birthday 
Bleona Qereti, new song is ready
Arber and Everest, marathon for autism 
Rezarta Shkurta, dress for her daughter by Rezi Skifteri
When the music makes us friends: Enca Haxhia & Beatrix Ramosaj 
Noizy selects "Miss and Mister Durres" 
Anjeza Shahini, frantically "in love" 
Orgesa Zaimi, first album soon 
Vedat Ademi proud of his son 
Sunny mornings of Eranda Libohova 
Ronela Hayati: Getty's word is law 
Fjolla Morina, spoiled as her daughter
Armina Mevlani, among the most beautiful in the world 
Aurela Gace and Eli Fara, the inseparable friends.
- - - - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te javes nga Revista "Bluetooth" (5 Prill 2014)

Klajda Gjosha shtatzene konfirmohet, ministrja ne muajin e trete
Big Brother; Arditi dhe Jona, kafshime dhe puthje ne shtepi; Rigelsi: Eraldi genjen, ka bere seks me Esiden
Netet e nxehta te Elton Dedes
Zbardhet konflikti per kanalin ne "Youtube", gjykata gjermane vendos ne favor te Florit
Artenisa Ozaj rikthehet si imazh
Jonida Maliqi, mbreteresha e fotografive
Eneda Tarifa, ditelindje plot ngjyra
Bleona Qereti, gati kenga e re
Arbri dhe Everesti, maratone per autizmin
Rezarta Shkurta, fustan se bijes tek Rezi Skifteri
Kur muzika te ben shoqe: Enca Haxhia & Beatrix Ramosaj
Noizy zgjedh "Miss dhe Mister Durresin"
Anjeza Shahini, cmendurisht "in love"
Orgesa Zaimi, se shpejti albumi i pare
Vedat Ademi krenohet me djalin
Paraditet plot diell te Eranda Libohoves
Ronela Hajati: Fjala e Getit eshte ligj
Fjolla Morina, llastohet si e bija
Armina Mevlani, nder me te bukurat ne bote
Aurela Gace dhe Eli Fara, mike te pandara