Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Saturday, 15 February 2014

Stefani, Bulgarian who sings beautifully in albanian

Stefani - Cmenduri ne Gjak

Bulgarian pop folk singer, Stefani, is not unknown for the Albanian audience where she enjoys many fans and has surprised everyone these days with her video song in Albanian "Cmenduri ne gjak". This is the albanian version of her original video "Izbiram da te imam" that was published a year ago, with music composed by Albanian boys of Revolt Klan. "It wasn’t easy for me to sing “Cmenduri ne gjak” as this is a totally unfamiliar language for me but I tried really hard and I’m proud of the accomplishment! This is my gift for the fans of good music in this Balkan country", said Stefani for Bulgarian media.
- - - - - - - - - - - - -

Stefani, bullgarja qe kendon bukur ne shqip
Kengetarja bullgare e pop folkut, Stefani, nuk eshte e panjohur per audiencen shqiptare ku ajo gezon shume fansa dhe ka befasuar te gjithe keto dite me video kengen e saj ne gjuhen shqipe "Cmenduri ne gjak". Ky eshte verzioni shqip i klipit te saj origjinal "Izbiram da te imam" qe ajo publikoi nje vit me pare, me komponim nga djemte shqiptare te Revolt Klan. "Nuk ishte lehte te kendoja "Cmenduri ne gjak", sepse eshte nje gjuhe totalisht jo e njohur per mua, por kam provuar fort dhe jam krenare per arritjen! Kjo eshte nje dhurate per fansat e muzikes se mire te ketij vendi ne Ballkan!", ka thene Stefani per mediat bullgare.Original version: Izbiram da te imam

Aferdita Dreshaj, escort or girlfriend of Jakub?

Aferdita Dreshaj dhe Jakub Kindl

Although she constantly denies being in relationship with the czech hockey player, Jakub Kindl, the latter is constantly posting pictures with beauty Aferdita Dreshaj, some even in intimate moments and brimming with love messages. If she is not his girlfriend, then she gets to be an escort girl then!
- - - - - - - - - - - -

Aferdita Dreshaj, eskort apo e dashura e Jakubit?
Ndonese ajo vazhdimisht mohon se eshte ne lidhje me hokeistin cek, Jakub Kindl, ky i dyti vazhdimisht poston foto me bukuroshen Aferdita Dreshaj, madje disa edhe ne momente intime dhe perplot mesazhe dashurie. Nese nuk eshte e dashura e tij, atehere i bie te jete nje vajze eskorti pra!Takimi per Shen Valentin

Blero, "Don Juan" of music videos

Morena ft.Blero - My Love

Blero comes with a new video, and he chooses again to play the role of a "Don Juan". This time, his partner is beauty Morena Taraku, who successfully debuted in the music market with the song "My Love". The video has been launched on St. Valentine's day, while Blero, who is married to actress Teuta Krasniqi and has a child, feels very comfortable and in his music videos, he continues to flirt with other beautiful women, sometimes even being "immersed" in hot scenes. Otherwise, there is talk that the video is copied from Justin Timberlake's music video "What goes around", with a tragic end.
- - - - - - - - - - - - -

Blero, "Don Zhuani" i klipeve
Blero vjen me nje klip te ri, dhe zgjedh serish te luan rolin e nje "Don Zhuani". Kesaj radhe, partnerja i tij eshte bukuroshja Morena Taraku, e cila ka debutuar suksesshem ne tregun muzikor me kengen "My love". Klipi eshte lancuar mu ne diten e Shen Valentinit, ndersa Blero, qe eshte i martuar me aktoren Teuta Krasniqi dhe ka nje femije, ndjehet shume komfort dhe ne klipet e tij, ende vazhdon te flirtoj me femra tjera te bukura, madje ndonjehere edhe duke u "zhytur" ne skena te nxehta. Ndryshe, po flitet se klipi eshte kopjuar nga videoja muzikore e Justin Timberlake "What goes around", me nje perfundim tragjik.

Sunday, 9 February 2014

PALOMA Magazine - 8 February 2014

Revista PALOMA - 8 Shkurt 2014

VIP headlines this week by the magazine "Paloma" (8 February 2014)

Samanta Karavella: "I love to live, I'll confess the unknown"
Rudina Magjistari engaged with Xhavit Bajrami
Big Basta: I and Vesa, original and successful couple. University is necessary for every rapper
Orgesa Zaimi : I have exhausted the Albanian market, now I wait to strike far
Public figures, words of love for Vace Zela
Albanian girl, Elizabeth Ivezaj crowned Miss Michigan". Ready for the crown of the beauty of America
- - -
Surprise of "X Factor", Adelina Ismajli, has arrived in Tirana. Other names that will perform Elhaida Dani, Genta Ismajli, Flori Mumajesi etc. .
- - -
Dafina Zeqiri gets her eyebrows tattooed
Aurela Gace gives up "Voice" and choses Thailand for holiday
Separates Luzja of "Portokalli"  from her 8 years younger boyfriend?
Ciljeta celebrates first anniversary of the boy among VIP mothers. Missing father !
Ledri Vula draws attention of hip hop boss, Russell Simmons
Kaltrina Selimi marries, definitely moving to London
Kledi Bahiti : "Ready for Elhaida Dani song, here is why they don't namby-pamby me"
- - -
By Niko Komani: Basic wardrobe not to be missing in any woman's wardrobes; Perfect white blouses as Lori Hoxha's ; Elegant black shoes with heels as Armina Mevlani's; Chain watch "boyfriend style" as Jonida Maliqi's; Sun Specs as Viola Spiro's; Leather Jacket as Suada Sheriffi's , A pencil shaped skirt as Samanta Karavella's; Skinny Jeans as the Marina Vjollca's; Sweater as Nora Istrefi's
- - -
IN & OUT by Fatma Haxhialiu; Elvana Gjata (re: Disco Disco), Jehona Sopi (re: Magic Song), Getoar Selimi (re: clothing) (IN); Besjan Gashi, Vjollca Haxhiaj, Darla ft.Noizy (OUT)
- - -
On Scanner: This repeated Sunday!
- - -
I love you, regardless of age! Fatos Nano and Joanna; Bojken Lako and Semi Jaupaj; Inva Mula and Ethem Ramadani; Pirro Cako and Cecilia Ujka; Edi Paloka and Dasara; Ertemiona Mejdani and Devis Xherahu, Gergj Leka & Erisela Marko; Emma Andrea and Ergys Lobonja; Sadije and Shkelzen Berisha
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Paloma" (8 Shkurt 2014)

Samanta Karavella: "Dashuroj per te jetuar, ju rrefej te panjohurat e mia"
Fejohet Rudina Magjistari me Xhavit Bajramin
Big Basta: Une dhe Vesa, cift origjinal dhe i suksesshem. Universiteti i domosdoshem per cdo reper
Orgesa Zaimi: E kam ezauruar tregun shqiptar, tani pres te godas larg
Personazhet publike, fjale dashurie per Vace Zelen
Shqiptarja Elizabeth Ivezaj shpallet "Miss Michigan". Gati per kuroren e me te bukures se Amerikes
- - -
Surpriza e "X Factor", Adelina Ismajli, ka mberritur ne Tirane. Te tjere emra qe do te performojne Elhaida Dani, Genta Ismajli, Flori Mumajesi, etj.
- - -
Dafina Zeqiri ben tatuazh vetullat
Aurela Gace heq dore nga "Voice" dhe zgjedh Tajlanden per pushime
Ndahet Luzja e "Portokalli"-se nga i dashuri 8 vjet me i ri?
Ciljeta feston njevjetorin e djalit mes mamave VIP. Mungon i ati!
Ledri Vula terheq vemendjen e bosit te hip hop-it, Russell Simmons
Martohet Kaltrina Selimi, zhvendoset perfundimisht ne Londer
Kledi Bahiti: "Gati kenga per Elhaida Danin, ja pse nuk me bejne naze..."
- - -
Nga Niko Komani: Veshjet bazike qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje gruaje; Bluza e bardhe perfekte si e Lori Hoxhes; Kepuce te zeza elegante me take si te Armina Mevlanit; Ore me zinxhir "boyfriend style" si te Jonida Maliqit; Syze dielli si te Viola Spiros; Xhakete lekure si e Suada Sherifit; Nje fund ne forme lapsi (pencil skirt) si te Samanta Karavelles; Xhinse "Skinny" si te Marina Vjollces; Pulover si te Nora Istrefit
- - -
IN&OUT nga Fatma Haxhialiu; Elvana Gjata (re: Disko Disko), Jehona Sopi (re: Kenga Magjike), Getoar Selimi (re: veshja) (IN); Besjan Gashi, Vjollca Haxhiaj, Darla ft.Noizy (OUT)
- - -
Ne SKANER: Kjo e diele e perseritur!
- - -
Te dua, pavaresisht moshes! Fatos dhe Xhoana Nano; Bojken lako e Semi Jaupaj; Inva Mula e Ethem Ramadani; Pirro Cako e Sesilja Ujka; Edi Paloka e Dasara; Devis Xherahu e Ertemiona Mejdani; Gjergj Leka e Erisela Marko, Ema Andrea e Ergys Lubonja; Sadije e Shkelzen Berisha


PANORAMA PLUS Magazine - 8 February 2014

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shkurt 2014

Headlines this week by the magazine "Panorama Plus" (8 February 2014)

Big Brother: Details of seventh edition of the show
Revealed the love story of Ilva Tare and Eduard Selami
Speaker of the CEC, Lefterije Leshi gives up the divorce
Quarrel in the social networks, Elvana accused of copying Beyonce
Ciljeta celebrates her birthday and the first anniversary of her boy in a VIP night
Xhoana Xheneti publishes new sexy photos
Ermal Mamaqi: "6 days without Ermal" , here's what you'll see
Rezarta Shkurta, in super shape after birth
Patrick Rukai , Albanian making America crazy with nude photos
Adelina Tahiri shows ambitions to be introduced in politics
Gent Bejko and Jonida Vokshi play idiots in the premiere of the new film
Redon Makashi sings everywhere with Ertil Koka, on February 14 will be together in Rome
Graciano Tagani: As a dancer, not just that I have fun, but I also earn alot of money
Zajmina loses the trial, but poses hot
Eli Fara loses weight and appears in duo with Kastriot Tusha in the new song
Xhavit Bajrami, Rudina's boyfriend, passionate about wildlife
Genta Ismajli boycotted by Kosovo televisions
Fatlum Aziri, aiming Albanian title of "Mister Macedonia"
- - - - - - - -

Titujt kryesore te kesaj jave nga Revista "Panorama Plus" (8 Shkurt 2014)

Big Brother: Detajet e edicionit te shtate te spektaklit
Zbulohet historia e dashurise e Ilva Tares dhe Eduard Selamit
Kryetarja e KQZ-se, Lefterije Lleshi, heq dore nga divorci
Sherr ne rrjetet sociale, Elvana akuzohet se ka kopjuar Beyonce
Ciljeta feston ditelindjen e saj dhe 1-vjetorin e djalit ne nje nate me VIP-a
Xhoana Xhenet publikon fotot e reja seksi
Ermal Mamaqi: "6 dite pa Ermalin", ja cfare do te shihni
Rezarta Shkurta, ne super forme mbas lindjes
Patrick Rukai, shqiptari qe po cmend Ameriken me foto nudo
Adelina Tahiri tregon ambiciet e para per t'iu futur politikes
Gent Bejko e Jonida Vokshi luajne idiotet ne premieren e filmit te ri
Redon Makashi kendon kudo me Ertila Koken, me 14 shkurt do te jene bashke ne Rome
Graciano Tagani: Si balerin jo vetem kenaqem, por edhe fitoj shume para
Zajmina humb gjyqin, por pozon nxehte
Eli Fara humb peshe dhe shfaqet cift me Kastriot Tushen ne kengen e re
Xhavit Bajrami, i dashuri i Rudina Magjistarit i apasionuar pas kafsheve te egra
Genta Ismajli bojkotohet nga televizionet kosovare
Fatlum Aziri, shqiptari qe synon titullin e "Mister Maqedonia"

BLUETOOTH Magazine - 8 February 2014

Revista BLUETOOTH - 8 Shkurt 2014

VIP headlines this week by magazine "Bluetooth  ( 8 February 2014)

Ilva Tare and Edward Salami, formalize the love relationship. Known television journalist, romance with Democratic Party deputy. Relationship crowned with a diamond ring "Tiffany" and cohabitation.
The rapper's story, Ledri Vula: Angela inspires me every day to be the best. Here whom I dedicate my return. Relationship with supermodel Martini, I will not tell how I won her over. Currently I am focused on my personal album.
Interview: Being ... Elvana Gjata! Albanian music star, in an intimate confession: "I never lacked love". Soon a new single and "Live Acoustic 2". Living under one roof with the parents and knowing my defects.
Revealed news from "Big Brother 7". First night on Friday February 21
Ciljeta, giant celebration, two rejoices, two birthdays in one day .
Ardit Gjebrea brings artists together.
Dafina not jealous at all, compliments Angela and Ledri
Rita Ora and Calvin Harris, together again
Gergj Leka engaged, she 22 years younger
- - - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Bluetooth" (8 Shkurt 2014)

Ilva Tare dhe Eduard Selami, zyrtarizojne lidhjen e dashurise. Gazetarja e njohur televizive, histori dashurie me deputetin e Partise Demokratike. Marredhenia kurorezohet me nje unaze diamanti "Tiffany" dhe jetese te perbashket.
- - -
Rrefimi i reperit, Ledri Vula: Angela me inspiron cdo dite te jem me i miri. Ja kujt ia dedikoj rikthimin tim. Lidhja me supermodelen Martini, s'jua tregoj si e bera per vete. Momentalisht jam i perqendruar ne albumin personal.
- - - 
Intervista; Te jesh... Elvana Gjata! Ylli i muzikes shqiptare, ne nje rrefim intim: "Nuk me ka munguar kurre dashuria". Se shpejti nje singell i ri dhe "Live acoustic 2". Jetesa nen nje cati me prinderit dhe defektet qe i njoh vetes.
- - -
Zbulohen te rejat e "Big Brother 7". Nata e pare te premten me 21 Shkurt
Ciljeta feste gjigante, dy gezime, dy ditelindje ne nje dite. 
Ardit Gjebrea ben bashke artistet.
Dafina aspak xheloze, komplimenton Angelen dhe Ledrin
Rita Ora dhe Calvin Harris, serish bashke
Fejohet Gjergj Leka, ajo 22 vjet me e re