Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Monday, 30 September 2013

PALOMA Magazine - 28th September 2013

Revista PALOMA - 28 Shtator 2013
VIP headlines this week by the magazine "Paloma" (28 September 2013):
 • Aurela Gace: I'll marry again after 10 years!
 • Saimiri left "Fiks Fare" for Agon Channel
 • Arta Bajrami: I'm a sex symbol! I, teacher of R & B in Albania!
 • Fevziu getting ready to leave TV Klan?
 • Noizy gives up dissolute life, returned with his daughter's mother, Leandra
 • Ciljeta, surprise collaboration with the singer of the hit "Babylonia"
 • Ronela Hajati: Bird of Tuna would be mine
 • Lori and Erion from the show "My Day": We are inseparable couple ...
 • Fatma with curly, or not curly hair?
 • Kledi Kadiu returns to "Amici" as coach
 • Jonida Maliqi and Rovena Dilo, part of the Milan fashion week
 • Robert Berisha speaks: I never betrayed Nora!
 • Daniela Kostadini - moderator of news articles, TV Klan becomes mother
 • "Strong Party" with President Visar Arifay: The strong ones wish to make law in Kosovo!
 • Michele Placido: I did not expect so much love from Albanians
 • Dafina, hot scenes in the last video "Hajde ma knej"
 • Era Istrefi: I do not want to be considered as other VIPs
 • Xhejsi Jorgaqi: My fiance does'nt let me get lazy in music. My father George Jorgaqi left career to be devoted to me
 • By Niko Komani: Trends Fall-Winter 2013/2014
 • IN & OUT: Vesa Luma, Genc Prelvukaj, Ema Andrea (IN); Adelina Berisha, Anakonda, X Factor (OUT)
 • On Scanner: Private or public life?
 • Hottest News of the summer 2013: Aferdita and Shpat - cold halva or warm soup?; Agent 666 in action, tapping Dafina; Alban proposes, Miriam says "yes"; Olta Gixhari, a lesbian with breasts out; Bye bye celibacy; Shhhhht, Bleona has spoken of scandals; The most beautiful couple separated?; Silva Gunbardhi and Dafi, colleagues and lovers; Joana's done it ​​all
- - - - - - - - - - - - - -

Titujt kryesore VIP te kesaj jave nga Revista "Paloma" (28 Shtator 2013):
 • Aurela Gace: Do martohem prape pas 10 vjetesh!
 • Saimiri le "Fiks Fare" per Agon Channel
 • Arta Bajrami: Jam nje seks-simbol! Une, mesuesja e R&B ne Shqiperi!
 • Fevziu behet gati per largimin nga TV Klan?
 • Noizy heq dore nga jeta e shthurur, rikthehet me mamane e vajzes se tij, Leandra
 • Ciljeta, bashkepunimi surprize me kengetarin e hitit "Babylonia"
 • Ronela Hajati: Zogu i Tunes do te ishte i imi
 • Lori dhe Erioni nga emisioni "Dita Ime": Jemi cift i pandare...
 • Fatma me kacurrela, apo pa kacurrela?
 • Kledi Kadiu rikthehet ne "Amici" si trajner
 • Jonida Maliqi dhe Rovena Dilo, pjese e javes se modes ne Milano
 • Robert Berisha flet: Kurre nuk e kam tradhtuar Noren!
 • Daniela Kostadini - moderatorja e lajmeve ne TV Klan behet nene
 • "Partia e Forte" me kryetar Visar Arifaj: Te fortet duan te bejne ligjin ne Kosove!
 • Michele Placido: Nuk prisja kaq shume dashuri te shqiptareve
 • Dafina Zeqiri, skena te nxehta ne klipin e fundit "Hajde ma knej"
 • Era Istrefi: S'dua te konsiderohem si VIP-at e tjere
 • Xhejsi Jorgaqi: I fejuari s'me le te dembelosem ne muzike. Babai im Gjergj Jorgaqi, la karrieren per t'u perkushtuar ndaj meje
 • Nga Niko Komani: Tendencat Vjeshte-Dimer 2013/2014
 • IN&OUT: Vesa Luma, Genc Prelvukaj, Ema Andrea (IN); Adelina Berisha, Anakonda, X Factor (OUT)
 • Ne SKANER: Jete private apo publike?
 • Lajmet me te nxehta te veres 2013: Aferdita me Shpatin - hallve e ftohte, apo supe e ngrohte?; Agjenti 666 ne aksion, pergjon Dafina Zeqirin; Albani propozon, Miriami thote "po"; Olta Gixhari, nje lesbike me gjoksin jashte; Bye Bye beqari; Shhhhht, Bleona ka folur per skandalet; Ndahet cifti me i bukur?; Silva Gunbardhi dhe Dafi, kolege dhe te dashur; Joana i beri te gjitha

No comments:

Post a Comment