Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Sunday, 13 October 2013

PALOMA Magazine - 12th October 2013

Revista PALOMA - 12 Tetor 2013
Headlines this week by magazine "Paloma" ( 12 October 2013 ) :

Floriana Garo: My love, beautiful even without marriage ! New Season " Not only fashion" , resumes Saturday October 19
10 years of " Top Show ", Alban Dudushi : Professionals do not need to be perfect on screen
Hassle at "Top Show Magazine ", Fatma makes Adelina Tahiri crying. Mc Kresha debate with Silva Gunbardhi
Xhesika Berberi : I do not compromise with death for any contract no matter how fat!
Aferdita Dreshaj responds : I am not affiliated with Turkish singer. He could be my grandfather !
Spring Borakaj and Nolian Lole at "5 to 7" , every day in the Vision Plus : You have no option but to follow us!
Lindi and Venera of the "The Voice" couple on stage and in life ?
Rikja to marry Andos
Ledri Vulaj in a relationship with a girl, participant in "The X Factor" ?
Bleona nude ... is this news still ?
Drini Zeqo leaves "Opinion"
Bora Kokadhima in relationship with stylist Xhavit Novolani?
Fioralba Dizdari , Fadil Berisha gives the verdict : " No in Miss Universe "
Rules on "Magic Song" singers observed by Ardit
Rita Ora marries , singer celebrated with Calvin Harris
By Niko Komani: Dress like; Oda Hadergjonaj , Beatrix Ramosaj Kajtazi Gjira , Albana Osmani , Dafina Zeqiri, Jonida Maliqi , Lori Hoxha , Angelina Hadergjonaj , Luana Vjollca, Rosa Lati, Suada Sherifi , Samantha Karavello, Nora Istrefi, Tuna, Zanfina Ismajli, Orgesa Zaimi, Soni Malaj, Argentina Ramosaj .
IN & OUT : Hayati Ronela at the "Magic Song" , Kaos , Aldo Bardi ( IN) ; Edona Llalloshi, Bleona Qereti , Noizy ( OUT )
On Scanner: 40 years old, age starts .. ?
Mummy's girls : Argjentina & Susanna ; Zanfina & Mona , Beatrix & Antigona , Angelina & Alberia; Genta & Shpresa , Adelina Tahiri & Teuta , Rosa & Rita ; Ciljeta & Majlinda ; Almeda & Albana
- - - - - - - - - - -

Titujt kryesore te kesaj jave nga Revista "Paloma" (12 Tetor 2013):

Floriana Garo: Dashuria ime, e bukur edhe pa martese! Sezoni i ri "Jo vetem mode", rifillon te shtunen me 19 tetor
10 vjet "Top Show", Alban Dudushi: Profesionistet s'kane nevoje te jene perfekt ne ekran
Sherr ne "Top Show Magazine", Fatma ben Adelina Tahirin per te qare. Mc Kresha debat me Silva Gunbardhin
Xhesika Berberi: Nuk bej kompromis me vdekjen per asnje kontrate te majme!
Aferdita Dreshaj reagon: Nuk jam e lidhur me kengetarin turk. Ai mund te ishte gjyshi im!
Pranvera Borakaj dhe Nolian Lole ne "7 pa 5", cdo dite ne Vizion Plus: Nuk keni alternative tjeter vecse te na ndiqni!
Lindi dhe Venera te "The Voice", cift ne skene dhe ne jete?
Rikja martohet me Andosin
Ledri Vulaj ne lidhje me nje shqiptare pjesemarrese ne "X Factor"?
Bleona nudo... a perben me lajm?
Drini Zeqo largohet nga "Opinion"
Bora Kokedhima ne lidhje me stilistin Xhavit Novolani?
Fioralba Dizdari, Fadil Berisha i jep verdiktin: "Jo ne Miss Universe"
Rregullat ne "Kenga Magjike", kengetaret te vezhguar nga Arditi
Martohet Rita Ora, kengetarja celebrohet me Calvin Harris
Nga Niko Komani: VISHU SI: Alberie Hadergjonaj, Beatrix Ramosaj, Gjira Kajtazi, Albana Osmani, Dafina Zeqiri, Jonida Maliqi, Lori Hoxha, Anxhelina Hadergjonaj, Luana Vjollca, Roza Lati, Suada Sherifi, Samanta Karavello, Nora Istrefi, Tuna, Zanfina Ismajli, Orgesa Zaimi, Soni Malaj, Argjentina Ramosaj.
IN&OUT: Ronela Hajati ne "Kenga Magjike", Kaos, Aldo Bardhi (IN); Edona Llalloshi, Bleona Qereti, Noizy (OUT)
Ne SKANER: 40 vjec fillon mosha..?! 
Vajzat e mamit: Argjentina & Suzana; Zanfina & Mona; Beatrix & Antigona; Anxhelina & Alberia; Genta & Shpresa; Adelina Tahiri & Teuta; Roza & Rita; Ciljeta & Majlinda; Almeda & Albana

No comments:

Post a Comment