Welcome to Alba Flash News! The idea of this blog is to comment on relevant and interesting celebrity news & events, fun & entertainment, unique stories and more, in a concise and simple format without gimmicks. We bring you the latest news titles on albanian gossip and showbiz in a flash style. The blog supports english and albanian language. Enjoy!

Monday, 19 May 2014

PALOMA Magazine - 17th May 2014

Revista PALOMA - 17 Maj 2014
VIP headlines of the week in the magazine "Paloma" ( 17 May 2014 )

Lori : "I have not slept with Visar.  Here's why I left the man waiting for me outside ... "
Stresi, heavy slurs and threats towards Mc Kresha
Rosela Gjylbegu hypocrisy and vanity of public life don't work for me. The song "Tash po du",  Stresi has surprised me with his dedication and kindness
Matilda's parents riot: " Big Brother" attempted to divide our daughter from her man! We prayed for the staff to make a surprise, but were declined
Visar to Jona: " I love you ! "
Dren Abazi engagement ring on finger
Lorik Cana - two weddings : the magnificent one in Pristina, intimate in Rome
Besart Kallaku: I am not a musician, I'm a villager. I do videos for fun !
Blero makes surgical intervention in the nose
Nora Istrefi this time as Kim Kardashian
Mergim Doqaj, Albanian supermodel in Sweden
Franco Mulla, Albanian ballet dancer successful in Kane: I have no rival in classical ballet ! The difficult conditions have made Albanian ballerina to be the best
IN & OUT by Fatma Haxhialiu : Valbona Mema , Ami and Ermal, Kida & Mc Kresha ( IN) ; Stress vs. Mc Kresha, Xhesika Berberi , Shpat Kasapi ( OUT )
On Scanner: Conchita and her beard
Same name, different success : Flori Mumajesi & Dr. Flori; Dafina Zeqiri & Dafina Dauti & Dafina Rexhepi ; Shpat Kasapi & Shpat Deda; Ermal Fejzullahu & Ermal Mamaqi; Leonora Jakupi & Leonora Poloska; Sinan Vllasaliu & Sinan Hoxha; Adelina Ismajli & Adelina Tahiri & Adelina Berisha & Adelina Thaci & Adelina Emini ; Rovena Stefa & Rovena Dilo ; Dhurata Dora & Dhurata Ahmetaj
- - - - - - - - - - - - - - - - - 


Titujt VIP te javes ne Revisten "Paloma" (17 Maj 2014)

Lori: "Nuk kam fjetur me Visarin. Ja pse u ndava nga mashkulli qe me priste jashte..."
Stresi, sharje dhe kercenime te renda Mc Kreshes
Rosela Gjylbegu, hipokrizia dha vaniteti i jetes publike s'bejne per mua. Kenga "Tash po du", Stresi me ka surprizuar me perkushtimin dhe miresjelljen e tij
Revoltohen prinderit e Matildes: "Big Brother" tentoi te ndante vajzen nga burri! Iu lutem stafit per t'i bere nje surprize, por nuk pranoi
Visari, Jones: "Te dua!"
Dren Abazi me unaze fejese ne gisht
Lorik Cana - dy dasma: madheshtore ne Prishtine, intime ne Rome
Besart Kallaku: Nuk jam kengetar, jam katunar. Bej klipe per qejf!
Blero ben nderhyrje kirurgjikale ne hunde
Nora Istrefi kete here si Kim Kardashian
Mergim Doqaj, supermodeli shqiptar ne Suedi
Franko Mulla, balerini shqiptar i suksesshem ne Kane: Ne baletin klasik nuk kam rivale! Kushtet e veshtira i kane bere balerinet shqiptare te jene me te miret
IN&OUT nga Fatma Haxhialiu: Valbona Mema, Ami dhe Ermali, Kida & Mc Kresha (IN); Stresi vs Mc Kresha, Xhesika Berberi, Shpat Kasapi (OUT)
Ne SKANER: Conchita dhe mjekra e saj
Emer i njejte, sukses i ndryshem: Flori Mumajesi & Dr Flori; Dafina Zeqiri & Dafina Dauti & Dafina Rexhepi; Shpat Kasapi & Shpat Deda; Ermal Fejzullahu & Ermal Mamaqi; Leonora Jakupi & Leonora Poloska; Sinan Vllasaliu & Sinan Hoxha; Adelina Ismajli & Adelina Tahiri & Adelina Berisha & Adelina Thaci & Adelina Emini; Rovena Stefa & Rovena Dilo; Dhurata Dora & Dhurata Ahmetaj

No comments:

Post a Comment